Czym wyczyścić fugi? Produkty kosztują grosze, a sposób to pestka. Będą lśnić jak nowe

Stylowa łazienka nie powinna mieć brudnych fug. Warto więc poznać sposoby, aby dobrze je wyczyścić. Nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych środków. Możesz użyć zwykłych domowych sposobów. Łazienka w stylu glamour jak również każdym innym musi być czysta, aby dobrze się prezentowała.

Wiele osób zapomina o czyszczeniu fug. Nie tylko wygląda to nieestetycznie, ale także jest bardzo niehigieniczne. Podpowiemy ci, w jaki sposób wyczyścić fugi, aby łazienka lub kuchnia aż lśniły czystością. Zadanie wcale nie jest takie trudne, jak się wydaje.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Białe czy czarne płytki w kuchni, niezależnie od koloru warto wyczyścić fugi pomiędzy nimi. Sięgnij po pastę do zębów

Fugi w kuchni czy łazience możesz wyczyścić pastą do zębów. Nałóż niewielką ilość produktu na szczoteczkę do zębów, a następnie rozprowadź go po zanieczyszczonych miejscach. Pozostaw na kilkanaście minut. W kolejnym korku wytrzyj fugi wilgotną gąbką lub ścierką. Dzięki temu powinny  lśnić jak nowe, a co więcej sposób nie wymaga szorowania.

Nowoczesna łazienka z prysznicem powinna być schludna. Ten sposób pomoże utrzymać fugi w czystości

Innym genialnym sposobem na wyczyszczenie fug jest soda oczyszczona, ocet i sok z cytryny. Dzięki nim możesz samodzielnie stworzyć domowy płyn do czyszczenia. Będziesz potrzebować: 

  • 1/2 szklanki letniej wody,
  • 1/2 szklanki sody oczyszczonej,
  • 1/3 szklanki soku z cytryny,
  • 1/4 szklanki octu.

Wymieszaj wszystkie składniki, a następnie wlej do butelki z atomizerem. Teraz wystarczy już tylko spryskać fugi i wyszorować szczoteczką. Na koniec umyj całą podłogę i gotowe.

Czyszczenie fug nigdy nie było prostsze. Na te pod prysznicem najlepsza będzie soda

Fugi pod prysznicem najlepiej wyczyścić przy pomocy sody oczyszczonej. Połącz ją z wodą w taki sposób, aby powstałą gęsta papka. Następnie nałóż tak powstałą pastę na fugi i odczekaj pół godziny. Po tym czasie wystarczy już tylko zmyć specyfik za pomocą wilgotnej gąbki i gotowe. Fugi powinny lśnić jak nowe.

Więcej o: