Jak prać kurtkę puchową? Nie zapomnij włożyć tego do pralki! Unikniesz zbicia puchu i zniszczenia

Zastanawiasz się, jak prać kurtkę puchową w pralce, aby jej nie zniszczyć? Wystarczy jeden trik, który sprawi, że będzie ci służyła przez wiele sezonów. Wystarczy kilka prostych kroków, a znów będzie czysta, jak przy zakupie! Podpowiadamy, jak prawidłowo wybrać kurtkę.

Chcesz odświeżyć swoją kurtkę puchową po sezonie? Nie musisz zanosić jej do profesjonalnej pralni i wydawać masy pieniędzy. Możesz samodzielnie usunąć z niej brud oraz rozbić puch w środku. Jak? Wystarczy, że wrzucisz ją do pralki i wykonasz kilka banalnych kroków!

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pranie kurtki puchowej w domu. Jak ją prawidłowo ją przygotować przed praniem? 

Zanim wypierzesz jakiekolwiek ubranie, warto przeczytać metkę od producenta, na której widnieją informacje dotyczące pielęgnowania i czyszczenia danego materiału. To bardzo ważne! Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko zniszczenia odzieży. Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne pranie kurtki puchowej, pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić wszystkie jej kieszenie i zakamarki. Ponadto należy ją zapiąć i wywrócić na drugą stronę, w ten sposób pranie będzie bezpieczniejsze. Warto także zaopatrzyć się w specjalne detergenty, przeznaczone do prania tego typu odzieży wierzchniej. Po co? Zwykłe płyny mogą zwiększać ryzyko powstania przebarwień i zacieków na kurtce. 

Władimir Putin Bloomberg: Rosja przekazuje tony uranu do Chin. 371. dzień wojny w Ukrainie

Jak prać kurtkę puchową w pralce? Instrukcja krok po kroku 

Aby kurtka mogła służyć ci przez wiele długich lat, należy zapamiętać kilka ważnych zasad dotyczących jej czyszczenia! Bezpieczeństwo kurtki zależy od odpowiedniej temperatury i niskich obrotów. Pralkę należy ustawić na delikatny program - najlepiej na 30 stopni Celsjusza i maksymalnie 400 obrotów. Pamiętaj, aby użyć detergentów przeznaczonych do prania puchu. Możesz także dolać niewielką ilość płynu do płukania. Jeżeli pojawił się problem ze zbitym puchem, warto wykorzystać genialny trik, jakim jest wrzucenie kilku piłeczek tenisowych do bębna

Jak usunąć kamień i brzydki zapachu z pralki? Wlej pół szklanki tego produktu, a problem zniknie w mig! Jak usunąć kamień i brzydki zapach z pralki? Wystarczy pół szklanki produktu z kuchni

Suszenie kurtki puchowej. Staraj się unikać tych błędów

Kurtka może nieco zmienić swój kształt podczas prania. Nie przejmuj się tym! Odciśnij z niej wodę i rozłóż na płasko. Nigdy nie wieszaj jej podczas suszenia! Pamiętaj także, aby suszyć ją z dala od jakichkolwiek źródeł ciepła, gdyż wysoka temperatura może zniekształcić materiał. Co jakiś czas oklep ją dłońmi, żeby przywrócić jej pierwotną puszystość.

Więcej o: