Domowe sposoby na pozbycie się szkodników z roślin. Przegonisz je w mig i uratujesz swoje kwiaty

Wiele osób marzy o ogromnej uprawie roślin w domu. Niestety nie zawsze wszystko idzie po myśli hodowcy. Z czasem na roślinach mogą zacząć pojawiać się szkodniki. Istnieją jednak proste sposoby na uporanie się z nimi w bezpieczny dla kwiatów sposób. Sprawdź, jak to zrobić.

Choroby i szkodniki atakują wiele roślin. Czasami nawet najwięksi fani roślinności borykają się z nieproszonymi gośćmi na swoich lokatorach w doniczkach. Nie trzeba się jednak od razu stresować, ponieważ większość szkodników można z łatwością usunąć. W dodatku nie używając do tego chemicznych substancji. Wypróbuj te domowe sposoby i skutecznie wygraj walkę ze szkodnikami, które atakują twoje rośliny. 

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego szkodniki atakują roślinę? Możesz temu zapobiec

Podobnie, jak w przypadku człowieka, choroby atakują rośliny, które są słabe i zaniedbane. Nieodpowiednie podlewanie, za niska temperatura i przesadna wilgoć mogą być powodem pojawiania się szkodników. Aby zabezpieczyć swoje rośliny przed niebezpieczeństwem pojawienia się chorób i pasożytów, należy o nie odpowiednio dbać. Zapewnić dobrą ilość wody, słońca, nawozu, a także temperaturę. Dzięki temu uchronisz roślinę przed niechcianymi lokatorami.

Domowe sposoby na szkodniki roślin doniczkowych. Wypróbuj wodę utlenioną

Jednym z popularnych sposobów na usunięcie szkodników z liści roślin jest użycie wody utlenionej. Ten produkt jest ekologicznym odkażaczem, dlatego warto mieć go pod ręką. Żeby uniknąć pojawiania się szkodników, wystarczy co kilka tygodni wlać odrobinę wody utlenionej do doniczki. Jeżeli jednak już coś zaatakowało twoje rośliny, to przelej produkt do butelki z atomizerem i spryskaj liście. Odczekaj kilkanaście minut, a następnie przetrzyj liście szmatką.

Szkodniki roślin doniczkowych. Ten trik ci się przyda

Kolejnym produktem, który pomoże ci się uporać z problemem szkodników atakujących twoje rośliny, jest szare mydło. Wystarczy rozpuścić 20 g szarego mydła w litrze ciepłej wody i poczekać, aż mieszanina ostygnie. Następnie namocz w wacik i przecieraj liście. Dla lepszego efektu tego sposobu możesz do domowej mikstury dolać również odrobinę denaturatu (około 10 ml na podane wcześniej proporcje).

Więcej o: