Niesamowite zdjęcie zorzy polarnej z kosmosu. "Absolutnie nierealne!". Ten widok zapamiętasz na zawsze

Zorza polarna to niesamowite zjawisko. Potrafi poruszyć nawet zlodowaciałe serce. Krajobraz dopełniony zorzą wygląda bajkowo. Wiele osób specjalnie szuka miejsc na świecie, gdzie może ją podziwiać. Jednak niewielu ludzi ma możliwość zobaczenia zorzy z... kosmosu!

Zorze polarne to niewątpliwie niesamowite zjawiska. Wiele osób specjalnie jeździ w różne miejsca na świecie tylko po to, aby choć przez chwile móc je podziwiać. Czy wiesz jednak, jak wygląda zorza z kosmosu? Astronauci zrobili zdjęcie!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Która asteroida może uderzyć w Ziemię? NASA przygotowuje się, grając w rzutki

Jak powstaje zorza polarna? Odpowiada za nią Słońce

Zorza polarna powstaje za sprawą wybuchów na Słońcu. Wyrzucają one w kierunku Ziemi ogromne ilości energii. Zorze tworzą protony i elektrony, które przenikają do atmosfery i wchodzą w reakcje z gazami. Dzięki temu na niebie można podziwiać piękne naturalne widowisko. Co ciekawe barwy zorzy zależą od wysokości, na jakiej się znajduje. Niedawno zjawisko można było podziwiać nawet w Polsce!

Zorza polarna Polska. Kiedy ostatnio pojawiła się na naszym niebie?

Niedawno również w Polsce można było podziwiać zorzę. Im bliżej wiosny, tym większa szansa na jej ujrzenie. W tym okresie Słońce wchodzi w maksimum aktywności. Jeśli więc pogoda będzie sprzyjać, umożliwi to zobaczenie niesamowitego widowiska na niebie. Ostatnio zorza polarna była widziana w naszym kraju 27 lutego. Zazwyczaj można ją dostrzec nad Bałtykiem, jednak czasem jest widziana także w pozostałych częściach Polski. 

 

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna opublikowała zdjęcie zorzy z kosmosu! Tego widoku nigdy nie zapomnisz

Josh Cassada, astronauta NASA, który przebywa na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, uchwycił niedawno zorzę z kosmosu. Zdjęcie jest niesamowite, a co więcej naprawdę rzadkie. Nieczęsto udaje się sfotografować to zjawisko od strony kosmosu. To zdecydowanie niezapomniany widok.

Absolutnie nierealne

- napisał Josh Cassada w opisie zdjęcia opublikowanego na Twitterze. 

Więcej o: