Te koty są najwredniejsze! Uważaj, żeby nie stanąć im na ogon. Z tymi rasami lepiej nie zadzierać

Choć wyglądają słodko i uroczo, potrafią sprawić naprawdę wiele kłopotów. Istnieją rasy kotów, które słyną z niezwykle wrednego charakteru i trudnego zachowania. Sprawdź najbardziej wymagające rasy kotów, które potrzebują dużo cierpliwości i szczególnego wychowania.

Te koty są uważane za wredne i bywają agresywne w stosunku do ludzi. Choć oczywiście nie dotyczy to każdego osobnika, a trudne zwierzęta mogą trafić się w każdej rasie, to większość ich zachowań jest uwarunkowana genetycznie. Sprawdź, którym mruczkom lepiej nie nadepnąć na ogon!

Zobacz wideo Otworzyła okno życia dla zwierząt. "Ludzie są wygodni"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Maine Coon nazywany "łagodnym olbrzymem" może szybko zmienić swoje oblicze. Lepiej na niego uważaj

Maine Coon, zwany "łagodnym olbrzymem", to jedna z tych ras, które mogą być wyjątkowo wymagające w wychowaniu. Chociaż zazwyczaj są one przyjacielskie i czułe, to źle traktowane mogą łatwo zacząć się buntować. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z ich charakterów i potrzeb oraz umieć odpowiednio się nimi opiekować. Koty tej rasy bardzo przywiązują się do człowieka, dlatego, jeśli już zostaną zranione, to bardzo długo to pamiętają. Trudno jest ponownie wkupić się w ich łaski, więc trzeba podchodzić do nich bardzo delikatnie, a będą doskonałymi towarzyszami na całe życie.

Kot abisyński to mruczek z charakterem. Uwielbia zabawę, ale potrafi nieźle nabroić

Koty abisyńskie wyglądem przypominają miniaturowe pumy i tak jak one mają wyrazisty charakter. Są bardzo ruchliwe i lubią biegać po całym domu, ale nie uznają, kiedy ktoś próbuje je kontrolować. Są skore do zabawy i często przypadkiem zdarza im się coś zbroić. Koty abisyńskie nie są zupełnie obojętne na konfrontacje i potrafią odwzajemnić zaczepki. Jako zwierzę towarzyskie, mruczek tej rasy zazwyczaj cieszy się, przebywając wśród ludzi i jest przyjacielski wobec gości. Jednakże, jak w przypadku każdego zwierzęcia, zdarzają się osobniki, które są bardziej nieufne wobec obcych, dlatego zaleca się zachować ostrożność.

Przewrażliwiony Nebelung. Z tym kotem trzeba obchodzić się jak z jajkiem

Nebelung to piękna długowłosa odmiana rasy rosyjskiej niebieskiej. Ten majestatyczny kot jest bardzo wrażliwy i wiele rzeczy może mu przeszkadzać. Jest bardzo przywiązany do swoich bliskich i bywa raczej nieufny wobec obcych. Lubi towarzystwo innych kotów, o ile mają podobny, spokojnym temperament. W przeciwnym wypadku może reagować agresją na wszelkie zaczepki. Z tego samego powodu zaleca się ostrożność w kontaktach z dziećmi. Mimo to Nebelungi są bardzo chętne do okazywania uczyć i dobrze wychowane nie będą sprawiać problemów.

Więcej o: