Masz w domu palmę doniczkową? Musisz poznać ten trik! Dzięki niemu jej liście nigdy nie zżółkną

Palma betelowa czy palma koralowa? A może palma sabałowa? Czasem ciężko zdecydować się, która z nich jest najpiękniejszą. Bez względu na to, którą z nich hodujesz, z pewnością zależy ci na tym, aby była bujna i zielona. Dzięki temu prostemu trikowi pożółkłe liście będą tylko wspomnieniem.

Palmy doniczkowe to rozległy temat. Masz naprawdę szeroki wybór pod względem gatunków, a co ważniejsze wyglądu. Na szczęście większość z nich ma podobne wymagania pielęgnacyjne. Podpowiemy ci, jak sprawić, aby twoja palma pięknie i bujnie rosła.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Chcesz zobaczyć kwiat palmy chamedory? Koniecznie pamiętaj o tych zasadach

Jeśli chcesz, aby twoja palma wypuściła kwiaty, musisz zapewnić jej odpowiednie warunki. Większość gatunków będzie mieć podobne wymagania, a więc nie musisz się martwić o to, jaką dokładnie roślinę posiadasz w domu. Na początek przemyśl dokładnie miejsce i temperaturę, które chcesz zapewnić palmie. Na szczęście roślina nie ma pod tym względem wygórowanych wymagań: 

  • Miejsce uprawy - pamiętaj, aby wystrzegać się bezpośredniego słońca. Najlepiej sprawdzi się światło rozproszone.
  • Temperatura - palmy najlepiej rosną w temperaturze od 18°C do 22°C.

Malajska palma krzyżówka i inne gatunki potrzebują odpowiedniego nawodnienia. Jak podlewać te rośliny?

Palmy doniczkowe lubią wilgoć. Niestety przez to łatwo je przelać. Ziemia w doniczce powinna być dobrze przepuszczalna oraz stale wilgotna. Jednak zanim ponownie dolejesz wody, sprawdź, czy gleba choć trochę przeschła, aby nie doprowadzić do gnicia korzeni. Palmy lubią także, kiedy zrasza się ich liście. Warto więc robić to regularnie, kiedy tylko zauważysz, że nie są już lśniące. 

Palma wachlarzowata, jak sprawić, aby rosła jak szalona? Wykorzystaj ten trik

Chcesz, aby palma pięknie i bujnie rosła? Zrób nawóz z banana! Czego potrzebujesz: 

  • trawy lub liści,
  • mączki kostnej,
  • skórki z bananów.

Kiedy zdobędziesz potrzebne składniki, weź niewielką miskę i wypełnić do 3/4 jej objętości trawą lub liśćmi. Następnie dosyp mączki kostnej i pokrojoną drobno skórkę od banana. W kolejnym korku zmieszaj dokładnie składniki i po prostu dodaj do doniczki. Dobrze wymieszaj górną warstwę gleby z nawozem i podlej wodą. Palmy powinny pięknie i bujnie rosnąć bez większych przeszkód.

Więcej o: