Jak pozbyć się kreta z trawnika? Zasadź w ogrodzie te rośliny, a szkodnik ucieknie w popłochu

Szukasz sprawdzonych sposobów na pozbycie się kreta z trawnika? Wiele osób posiadających działkę lub ogród zmaga się z wieloma szkodnikami, które potrafią zrujnować całą naszą dotychczasową pielęgnację roślin. Na szczęście istnieje prosty sposób, który rozwiąże ten problem raz a dobrze!

Masz piękny ogród, w którym trawnik gra główną rolę? Uważaj, bo nawet tak zadbana powierzchnia może zostać zaatakowana przez kreta, który zniszczy wszystko to, nad czym tak długo pracowałeś! Pozbycie się kreta z trawnika nie będzie łatwym zadaniem, ale z pewnością dzięki zastosowaniu tych trików, pożegnasz ten problem o wiele szybciej.

Zobacz wideo Rośliny w doniczce - samo zdrowie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się kreta? Ta roślina je odstraszy

Krety znane są z tego, że ich wzrok jest dość słaby, dlatego węch to coś, na czym głównie polegają. Ssak ten nie przepada za pewnymi roślinami, które swoim zapachem potrafią go skutecznie odstraszyć. Oto rośliny, które sprawią, że kret ucieknie lada moment:

  • czosnek,
  • czarny bez,
  • aksamitek.

Co ciekawe krety nie przepadają również za zapachem psów czy kotów. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem będzie pozostawianie w miejscu występowania kreta odrobiny sierści pupila. Kret po prostu boi się obecności innego zwierzęcia i po jego wyczuciu, ucieka.

Pułapka na kreta. Domowe odstraszacze wygonią kreta z posesji

Kret boi się nagłych, głośnych dźwięków, dlatego warto stworzyć w domu sprytną pułapkę. Aby to skonstruować potrzebne ci będzie kilka patyków i butelek plastikowych lub puszek. Butelki nałóż na patyki i zabezpiecz, gdy wiatr zacznie nawet lekko podmuchiwać, pułapka zacznie wydawać dźwięki, przez które kret zrezygnuje z kopania i ucieknie.

Kret w ogrodzie. Co zrobić, żeby zapobiec pojawianiu się tych szkodników

Krety nie pojawiają się zazwyczaj w każdym ogrodzie, lecz w takich, w których warunki są dla nich odpowiednie. A jakie warunki lubi kret? Ssak ten pojawi się tam, gdzie ziemia jest wilgotna, ponieważ jest ona również łatwa do przekopania. Właśnie dlatego, jeśli masz problem z kretami w ogrodzie, zastanów się nad drenażem ziemi. Warto regularnie walcować ziemię, co pozwoli na mniejszą wilgoć.

Więcej o: