Popularne triki z TikToka mogą być niebezpieczne. Znasz je? Pod żadnym pozorem ich nie stosuj!

Te triki z TikToka mogą wyrządzić więcej szkody niż dobra. W internecie możemy znaleźć mnóstw inspiracji modowych, remontowych czy urodowych. Niestety jak się okazuje, nie zawsze warto wierzyć we wszystko, co zostało opublikowane w mediach społecznościowych.

Różnego rodzaju media społecznościowe słyną z inspiracji. Wiele osób właśnie tam znajduje odpowiedzi na nurtujące pytania. Dziś szczególnie TikTok debiutuje wśród aplikacji, na której użytkownicy przedstawiają triki urodowe czy modowe. Tak zwane lifehacki z TikToka nie zawsze są korzystne, a dlaczego? Poniżej przedstawiamy triki, które mogą ci jedynie zaszkodzić, więc lepiej ich unikać.

Zobacz wideo Sandra Kubicka ocenia swoje stylizacje

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Perfekcyjne spojrzenie dzięki suszarce do włosów? Uważaj, tak zniszczysz swoje oko

Wiele osób marzy o długich i gęstych rzęsach, które podkreślają spojrzenie. Niestety zabiegi laminacji rzęs czy ich przedłużanie nie należą do najtańszych. W konsekwencji szukamy trików na piękne rzęsy w domu. Na TikToku zaczęły pojawiać się filmiki, na których użytkownicy używali suszarki do włosów, aby unieść rzęsy, dmuchając ciepłym powietrzem prosto w oko. Taka czynność może poważnie uszkodzić oko, prowadząc do pieczenia czy łzawienia, więc lepiej tego nie rób. Poniżej przykładowy filmik z tymże trikiem

Baza pod makijaż: lubrykant ma działać cuda

Kolejnym nieodpowiednim trikiem na TikToku jest używanie lubrykantu jako bazy pod makijaż. Sposób ten przedstawia m.in. seananthonyv czy itsrady. Znane żelowe produkty, których przeznaczeniem jest nawilżanie okolic intymnych, nie powinny być stosowane na twarz, ponieważ mogą wywołać reakcje alergiczne czy powodować trądzik. Pod filmikiem użytkownika seananthonyv, można znaleźć komentarze, gdzie firma produkująca lubrykant pisze, że produkt nie służy do czegoś takiego. 

Ta woda ma ujarzmić trądzik. Lepiej tego nie próbuj

Woda morska to źródło wysokiej jakości substancji i właściowści. Warto z niej korzystać, ale z głową. Na TikToku pojawiły się filmiki, gdzie użytkownicy wykorzystywali wodę morską do walki z trądzikiem. Oczywiście takie sposoby nie są dobre dla zdrowia, a wręcz przeciwnie mogą tylko zaszkodzić. 

Więcej o: