Najlepszy sposób na siwe włosy? Wystarczy sześć łyżek i sitko. Ten trik skutecznie rozwiąże problem

Siwienie włosów to naturalny proces, który czeka każdego. Niestety, dla wielu osób to nieestetyczny kłopot. Wówczas pada pytanie: jak przyciemnić siwe włosy? Zamiast sięgać po farbę, spróbuj naturalnych sposobów, które sprawią, że po siwiźnie nie będzie śladu.

Niestety, starzenie dopada każdego i nie mamy wpływu na to, że siwieją nam włosy. Niektórzy czują się z tym komfortowo, inni chcą jak najszybciej ukryć białe pasma. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje masa sposobów na to, by przyciemnić srebrne kosmyki. Skorzystaj z domowej maski na włosy, zanim zdecydujesz się na wizytę u fryzjera. 

Zobacz wideo Katarzyna Figura "będzie się starzeć z godnością"? "Ciężko jest uzyskać siwe włosy"

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego włosy siwieją? Na to wpływ ma nie tylko proces starzenia

Kolor włosów nadają melanocyty, to właśnie one są odpowiedzialne za pigment w kosmykach. Z czasem tych komórek jest coraz mniej, dlatego w naturalnym procesie włosy rosną z coraz mniejszą ilością tego barwnika. Na przedwczesne siwienie włosów mają wpływ różne czynniki, takie tak np. stres, genetyka, lub niedobó witamin.

Jak przyciemnić siwe włosy? Spróbuj płukanki ze zmielonej kawy

Płukanka z kawy jest to naturalny sposób, który przyciemni siwe włosy, a w szczególności te, które są dopiero w początkowej fazie siwienia. Dodatkowo pozytywnie wpłynie na wszystkie kosmyki, ponieważ staną się mocniejsze, bardziej lśniące oraz zredukuje ich wypadanie. Do przygotowania płukanki, będziesz potrzebować: 

  • 6 łyżek zmielonej kawy
  • 2 szklanki gorącej wody 
  • 2 szklanki zimnej wody
  • Sitko 

Najpierw należy umyć skórę głowy i nałożyć na długość odżywkę. W czasie kiedy mamy na włosach odżywkę możemy przygotować roztwór. Gorącą wodą należy zalać zmieloną kawę i zaparzyć. Następnie przelewamy kawę przez sitko, w celu pozbycia się fusów - następnie do płukanki dolewamy zimnej wody. Po spłukaniu odżywki z włosów zanurzamy w misce z płukanką włosy i pozostać tak przez ok. 1 minutę. Dla lepszych efektów należy regularnie powtarzać zabieg co 2-3 tygodnie. 

Co zrobić, by spowolnić proces siwienia włosów? 

Należy zadbać o suplementacje oraz odpowiednie składniki odżywcze, ponieważ często niedobory witamin mają wpływ na przedwczesne siwienie. Dzięki odpowiedniej diecie bogatej we wszystkie potrzebne witaminy można odwrócić ten proces

Więcej o: