Zamarznięty zamek w samochodzie? Nie panikuj! Ten trik w kilka chwil wyciągnie cię z kłopotów

Jak odmrozić zamek w aucie? Choć wiosna zbliża się wielkimi krokami, to przymrozki nadal się zdarzają. Rano wiele osób spieszy się do pracy, dlatego zamarznięty zamek to istny koszmar. Mamy jednak sprawdzony i tani trik, który pomoże ci uporać się z problemem w kilka chwil.

Mimo że zima powoli się kończy, to jednak wciąż zdarzają się przymrozki. Niestety oznacza to także, że zamek może być rano pokryty lodem. Co zrobić, kiedy zamek zamarznie? Wyjaśniamy!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Są takie samochody, wobec których ciężko przejść obojętnie! Prezentujemy Audi e-tron GT

Tego nigdy nie rób! Możesz w ten sposób uszkodzić samochód

W sieci możemy znaleźć sposoby na rozmrożenie, które mogą uszkodzić twój samochód. Podpowiadamy czego nigdy nie robić.

  • Nie podgrzewaj kluczyków. Podgrzewanie kluczyka jest dość znanym sposobem. Nie jest jednak zbyt bezpieczny. Możesz w ten sposób uszkodzić lakier. Co więcej, możesz też niestety uszkodzić sam zamek.
  • Nie używaj wrzątku. Wrzątkiem możesz uszkodzić lakier i plastik dookoła kluczyka. Mechanizm również może słabo znieść taki trik.

Jak rozmrozić zamek w aucie? Sięgnij po środek do dezynfekcji rąk

W płynach do dezynfekcji rąk znajduje się alkohol. Będzie on dobrym wyborem jako odmrażacz do zamków. Sprawdź, czy w składzie produktu znajduje się etanol lub alkohol izopropylowy. Jeśli tak, to środek powinien zadziałać błyskawicznie. Obydwie substancje obniżają temperaturę zamarzania wody. Dzięki temu lód osadzony na zamku powinien odpuścić. Wystarczy, że spryskasz środkiem do dezynfekcji kluczyk i włożysz do zamka. Odczekaj chwilę, a następnie spróbuj przekręcić. Dzięki alkoholowi zawartemu w substancji powinno się udać bez problemu. Pamiętaj, że nie tylko środek do dezynfekcji ma w składzie tę substancję. Możesz też sięgnąć po inne produkty tego typu. 

Co zrobić, aby rozmrozić zamek? Kup specjalny odmrażacz 

Na rynku można znaleźć specjalne odmrażacze. Niektóre mają formę płynną, a inne przypominają kluczyki, jednak mają funkcje podgrzewające lub obniżające temperaturę zamarzania wody. Nie są one drogie, a często zdarza się także, że można je znaleźć na stacji benzynowej. Jeśli jest to możliwe, to możesz również spróbować podgrzać zamek suszarką do włosów. Niestety będzie to jedno z dłuższych rozwiązań. Pamiętaj jednak, że profesjonalne urządzenia do podgrzewania zamków są najlepszym wyborem.

Więcej o: