Oto najpiękniejsze europejskie trasy. Podróż tymi drogami to przyjemność. Zapierają dech w piersiach

Spędzając wiele godzin w samochodzie, zdarza się, że przestajemy zauważać otaczające nas piękno. Podczas podróży tymi drogami z pewnością nie będziesz się nudzić ani chwili. Wycieczka samochodowa solo, z rodziną lub z przyjaciółmi z pewnością będzie udana, gdy za oknem czekają cudowne widoki.

Jak się chce, piękno można znaleźć wszędzie. Zarówno na drogach, którymi poruszamy się codziennie, jak i na tych, które widzimy po raz pierwszy. Europa jest szczęśliwą posiadaczką kilku z najbardziej urokliwych tras na Ziemi. Jeśli więc chcesz spędzić wakacje w drodze albo szukasz inspiracji, mamy kilka propozycji.

Zobacz wideo W Norwegii powstaje podwodna autostrada. Koszt inwestycji to 16-krotność budżetu na polskie drogi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Francuski Przełom Verdon i droga numer jeden na Islandii. Z pewnością cię zachwycą 

Jeśli masz lęk wysokości, ta Francuska droga nie jest dla ciebie. Jedziesz tutaj przez przepiękny kanion. Najlepszą trasą będzie długa na 23 kilometry pętla Route des Cretes, przy której znajduje się 14 punktów widokowych, z których można podziwiać m.in. laurową rzekę. Jaką jeszcze drogą warto się przejechać?

 

Islandia przyciąga swoimi pięknymi lodowcami i błękitnymi lagunami. Droga numer jeden pozwoli nam zobaczyć wszystko, co najlepsze w tym kraju. Jazda tą drogą zapewni nam widoki m.in. na pola lawy, gorące źródła oraz piękne łąki. 

 

Transfagarasan w Rumunii oraz Włoska przejażdżka po wybrzeżu drogą Amalfi. Długo będziesz o nich pamietać

Rumuńska droga Transfagarasan została wybudowana, aby umożliwić ucieczkę, gdyby ZSRR chciało zaatakować kraj przez Karpaty. Nigdy nie została użyta w tym celu, jednak kręta droga ciągnąca się przez wsie wzbudza zachwyt wśród podróżnych do dziś. Na miłośników Włoch także czeka niezwykła droga.

 

Ta trasa prowadzi do Rzymu i Amalfi wśród przepięknych widoków ze wzgórków Toskanii, aż do ruin Rzymu. Jadąc tą trasą, podziwiamy Morze Śródziemne, czy jak nazywali je starożytni rzymianie Mare Nostrum. Przy okazji będziemy jechać przez małe miasteczka, gdzie na pewno uda się nam zjeść coś dobrego.

 

Kolejka górska na drodze Atlantyckiej i The North Coast 500 w Szkocji. Te drogi zapierają dech w piersiach 

Droga Atlantycka prowadząca do Norwegii nie jest długa, ale warta wycieczki. To prawdziwa kolejka górska z górkami i ośmioma wąskimi mostami. Droga przez Atlantyk zaprowadzi nas prosto do pięknej Norwegii. Z kolei, jeśli marzysz o podziwiany Szkocji to mamy dla ciebie inną trasę. 

 

North Coast 500 jest świetnym sposobem na zwiedzenie górzystego obszaru Szkocji. Jadąc tą drogą, możemy znaleźć jaskinie przemytników oraz ruiny zamków, a to tylko kilka z rzeczy. Będziemy mijać The Grey Cairns of Camster, czyli grobowiec sprzed 5000 lat i wiele destylarni.

 
Więcej o: