Zapowiedziano zmianę w aplikacji mObywatel. Świeżo upieczeni kierowcy powinni być nią zachwyceni

W aplikacji mObywatel zajdą pewne zmiany! Do tej pory można w niej było znaleźć jedynie kopie posiadanych dokumentów. Jednak od teraz będzie inaczej. Szczególnie świeżo upieczeni kierowcy będą zadowoleni z tych zmian. Wyjaśniamy, jaka funkcja zostanie wprowadzona.

Już niedługo na kierowców czekają pewne zmiany. Na szczęście nie chodzi o żadne nowe mandaty. Każdy kierowca i kierowczyni będzie od teraz mieć ważne prawo jazdy w aplikacji mObywatel. Co ciekawe zmiana będzie dotyczyć także świeżo upieczonych kierowców.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Odwiedziliśmy garaż Magnusa Walkera w Los Angeles

Aplikacja mObywatel nie będzie już tylko cyfrową kopią dokumentów. Nadchodzą pewne zmiany

Aplikacja mObywatel była do tej pory jedynie kopią dokumentów. Szczególnie przydaje się ona kierowcom i kierowczyniom, ponieważ dzięki niej nie ma potrzeby wożenia ze sobą oryginałów. W aplikacji można znaleźć Elektroniczne Prawo Jazdy, kartę mPojazd, która jest kopią dowodu rejestracyjnego oraz licznik punktów karnych. Jednak Dyrektor Departamentu Zarządzania Systemami w KPRM, zapowiedział niedawno, że do aplikacji zostaną dodane również nowe przydatne funkcje.

Chcemy ułatwić życie ludziom i usprawnić funkcjonowanie administracji

- powiedział cytowany przez portal moto.pl Maciej Górski, dyrektor Departamentu Zarządzania Systemami w KPRM.

Prawo jazdy niedługo będzie można aktywować od razu po zdanym egzaminie. Dokument i tak trzeba będzie odebrać

Jak można przeczytać na stronie gov.pl, już niedługo każda osoba, która zda egzamin, będzie mogła od razu aktywować swoje prawo jazdy w aplikacji. Po zdanym egzaminie kat. B, B1, A, A1, A2, AM, B+E, lub T będzie można od razu aktywować potrzebny dokument i wyjechać na ulicę.

Informacja o nabyciu uprawnień trafi automatycznie do Centralnej Ewidencji Kierowców

- możemy przeczytać na portalu. Prawo jazdy będzie tymczasowe, a więc i tak będzie trzeba odebrać tradycyjny dokument. Jak informuje portal auto-świat.pl takie udogodnienie dla młodych kierowców ma zostać wprowadzone w połowie bieżącego roku. 

Aplikacja mObywatel powinna być równoważna z dokumentami od początku. Dowód osobisty wciąż jest jedynie kopią

Pamiętaj, że w aplikacji możesz znaleźć również kopię dowodu osobistego. Jednak nie zadziała ona tak jak nowe tymczasowe prawo jazdy. Kopii dowodu, możesz użyć w hotelach, podczas wyborów, czy też na poczcie. Jednak w sytuacji, gdzie wymagane jest okazanie ważnego i fizycznego dowodu osobistego na przykład na lotnisku, czy w banku, aplikacja mObywatel na nic się nie przyda.

Więcej o: