W ten sposób błyskawicznie przegonisz kuny! Wystarczy kępka, na którą nie wydasz ani grosza

Kuny na strychu lub w samochodzie potrafią wyrządzić wiele szkód. Ciężko je przepędzić, ponieważ potrafią się dobrze schować. Zamiast sięgać po pułapki na kuny i trutki, wypróbuj bardziej humanitarne sposoby na szkodniki. Wyjaśniamy, jak pozbyć się kun.

Kuny w domu to popularny i uporczywy problem. Buszują na strychach, w garażach, a nawet pod maskami samochodów. Powodują wiele szkód, przegryzając ściany i kable. Przed człowiekiem potrafi się szybko schować, przez co ciężko się jej pozbyć. Są jednak humanitarne sposoby, dzięki którym przepędzisz kuny i już więcej nie zbliżą się do twojego domu.

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego kuny wchodzą do domu? Po tych znakach poznasz ich obecność

Kuny dostają się do domów i samochodów zwykle w poszukiwaniu pożywienia. Ciężko je dostrzec, ponieważ potrafią się dobrze schować. Zostawiają jednak pewne ślady, po których można poznać ich obecność:

  • dziury w rurach
  • wilgoć i mokre plamy
  • sierść na strychu lub pod maską samochodu
  • duża ilość robaków i insektów
  • problemy z odpaleniem silnika

Jak pozbyć się kuny? Ten zapach ją odstraszy

Kuny stanowią spory problem, ale trutki i pułapki to nie jest dobre rozwiązanie. Ponadto zwierzęta są pod ochroną, więc nie można ich zabić. Lepiej zastosować bardziej humanitarne sposoby, dzięki którym odstraszymy kuny, ale nie zrobimy im krzywdy. Te gryzonie są bardzo wrażliwe na różne zapachy. Z tego powodu świetnym środkiem będzie zawieszenie na strychu lub pod maską samochodu kostki do toalety. Kuny nie znoszą tego intensywnego zapachu i szybko uciekną z miejsca, w którym go wyczują.

Domowe sposoby na kuny. Ten trik nic nie kosztuje

Kolejny sposób na odstraszenie gryzoni będzie dla ciebie tani i łatwo dostępny, jeśli masz domowego pupila. Kuny uciekną, jeśli poczują zapach psa. Wystarczy rozrzucić sierść tego zwierzęcia w miejscach, w których znajdziesz ślady gryzoni, a już tam nie wrócą. Inne zapachy, których nie znoszą kuny to cytryna, cynamon oraz mięta pieprzowa. Wystarczy rozsypać te przyprawy lub zostawić plaster cytryny w miejscu łatwo dostępnym dla kun.

Więcej o: