Jak pozbyć się wilgoci z samochodu? Pomoże ci w tym woreczek z pewnym produktem oraz twój pupil

Co pochłania wilgoć w samochodzie? To pytanie często pojawia się w głowach kierowców w okresie jesienno-zimowym. Zaparowane szyby w aucie to prawdziwe utrapienie, jednak dzięki domowym sposobom pozbędziesz się tego uporczywego problemu. Wystarczy sięgnąć do kuchennej szafki.

Wilgoć w aucie to spory problem. Ciężko się jej pozbyć, kiedy się pojawi, a w dodatku znacznie opóźnia wyjazd autem. Mamy jednak sposoby, które pomogą ci uporać się z problemem. Dzięki temu zaparowana szyba przestanie uprzykrzać ci życie.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Są takie samochody, wobec których ciężko przejść obojętnie! Prezentujemy Audi e-tron GT

Parujące szyby w aucie to prawdziwy problem. Sięgnij po żwirek dla kota

Przyczyn parujących szyb jest wiele. Najczęściej borykamy się z tym problemem zimą, jest to spowodowane niską temperaturą powietrza i wysokim poziomem wilgotności, to przez to na szybach tworzy się para. Pamiętaj jednak, że czasami takie zjawisko oznacza usterkę w samym samochodzie. Nawiew lub klimatyzacja mogą nie działać poprawnie, a przez to powodować problemy. W takim przypadku należy po prostu udać się z autem do mechanika.

Jeśli jednak problem leży w samej temperaturze i wilgotności powietrza na dworze, możesz sięgnąć po żwirek dla kota. Wsyp trochę do woreczka lub pojemnika i wystaw przy przedniej szybie. Żwirek wchłonie nadmiar wilgoci, dzięki czemu rano na szkle nie osadzi się para. Jeśli nie posiadasz kota, to z powodzeniem możesz włożyć do woreczka sodę oczyszczoną lub ryż. Te produkty równie pochłoną nadmiar wody z powietrza.

Co zrobić, kiedy w aucie jest zbyt wysoki poziom wilgoci? Masz jeszcze kilka sposobów

Oprócz triku z użyciem żwirku dla kota lub ryżu pomocne może być też kilka trików. Ważne jest, aby przeprowadzić je jeszcze zanim na szybie pojawi się para. W ten sposób możesz zapobiec temu problemowi. Możesz na przykład zostawić lekko uchylone okno na noc. Kiedy temperatura i poziom wilgoci będą podobne na zewnątrz, jak i w aucie, problem nie powinien w ogóle się pojawić. Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie. Ten sposób będzie dobry, tylko jeśli parkujesz na strzeżonym parkingu lub w garażu. Dobrym nawykiem jest także wytrzepanie butów ze śniegu przed wejściem do samochodu. Dzięki temu na dywaniku nie będzie zostawać woda, która wzmaga osadzanie się pary na szybie. 

Jeśli natomiast para już się pojawi, najlepiej odpalić samochód i skierować ciepły nawiew na szybę. Dzięki temu problem powinien szybko ustąpić. Pamiętaj jednak, aby nie stać zbyt długo na odpalonym silniku, ponieważ mogą grozić za to kary.

Więcej o: