Gryzonie opanowały polskie miasto. Szczury wkradają się do restauracji, sklepów oraz mieszkań

Mieszkańcy Wrocławia od lat mierzą się ze szczurzym problemem, jednak w ostatnim czasem znacząco przybrał on na sile. Gryzonie wkradają się do piwnic, mieszkań, restauracji oraz sklepów, aby wykurzyć je z miasta, radni przegłosowali obowiązkową deratyzację, która ma być wykonywana trzy razy do roku.

Szczury mają idealne warunki do życia na Starym Mieście oraz na Śródmieściu we Wrocławiu. Mają tam łatwy dostęp nie tylko do piwnic i zakamarków, ale duża ilość restauracji, które wyrzucają resztki, dając im tym samym mnóstwo pożywienia. Dołączają się do tego mieszkańcy, którzy chcą dokarmiać ptaki i koty, wrzucają jedzenie na podwórko, tworząc dla szczurów dom marzeń. 

Zobacz wideo

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Straż miejska wyjaśnia, dlaczego potrzebna jest deratyzacja. Prawdziwa plaga gryzoni

Nieprawidłowe dokarmianie zwierząt, przechowywanie odpadów komunalnych w niewłaściwy sposób oraz łatwy dostęp do resztek jedzenia, to powody, przez które zgodnie z postem na Facebooku straży miejskiej, Wrocław spotyka się z plagą szczurów. Choć ustalone są terminy, w których zarządcy i właściciela są zobowiązani przeprowadzać deratyzację w sklepach, hotelach czy zakładach usługowych, gryzonie przystosowały się już do stworzonych warunków i świetnie sobie w nich radzą. Ponadto te gryzonie rozmnażają się w zastraszająco szybkim tempie i sprawnie się uczą. Widzą, w których miejscach dokarmiane są ptaki, jak łatwo i bezpiecznie się poruszać i gdzie szukać wyrzucanych resztek jedzenia. Przemieszczają się po kanałach, by bezpośrednio z nich wślizgiwać się do piwnic, hotelów, restauracji, sklepów czy mieszań. Jak możemy przeczytać w facebookowym poście:

Są roznosicielami wielu chorób, z których największym problemem jest wścieklizna.

Jak naprawić suwak? Jak naprawić suwak? Wystarczy jeden przedmiot i trochę spokoju

Przymusowa deratyzacja trzy razy do roku. Ponadto kilka zasad, by zniwelować problem

Deratyzacja jest zabiegiem, który ma na celu zmniejszenie liczby gryzoni w danej okolicy. Przeprowadza się ją przy wykorzystaniu różnych sposobów. We Wrocławiu ma być ona realizowana w trzech terminach:

  • 1 - 31 marca,
  • 1 - 30 listopada,
  • 1 czerwca –-31 sierpnia

Obowiązkowo przeprowadza się deratyzacje, za każdym razem, kiedy na terenie nieruchomości występuje populacja gryzoni. Oprócz tego art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nieruchomość powinna być utrzymana w dobrym stanie higieniczno-sanitarnym. 

Siostra przeczytała jej pamiętnik, jest pewna, kto ją zabił Znalazła pamiętnik zaginionej siostry. Oprawca był bezlitosny

Więcej o: