Ta 12-latka ma wyższe IQ niż Einstein. "Myśli zupełnie inaczej". W testach osiągnęła niezwykły wyniki

Pewna nastolatka niedawno dowiedziała się, że jej iloraz inteligencji przekracza poziom Alberta Einsteina. Rodzice dziewczynki byli w szoku. "Kiedy się dowiedzieliśmy, pomyślałem, chyba żartujesz?" - komentuje zdumiony tata dziewczynki. Nic w tym dziwnego, taki wynik jest naprawdę zaskakujący.

Wielu rodziców marzy o tym, aby ich dziecko było silne, zdrowe i mądre. Ta para zdecydowanie może pochwalić się niezwykłą córką. Prześcignęła nawet samego Alberta Einsteina. Anwita Patil jest wielką dumą dla rodziny.

Zobacz wideo Papugi bez problemu radzą sobie z łamigłówkami

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Anwita od maleńkości była niesamowita. Rozwiązywała problemy matematyczne, które sprawiały problemy dorosłym

Od najmłodszych lat Anwita zachwycała rodzinę i znajomych. Dziewczynka wykazywała się ogromną inteligencją. Często znała odpowiedzi i rozwiązania problemów matematycznych, z którymi problem miała jej mama. Warto dodać, że dziewczynka pochodzi z akademickiej rodziny. Mama Anwity, Anu, jest matematykiem z tytułem doktora w tej dziedzinie, a jej ojciec jest konsultantem ds. zdrowia publicznego w Wielkiej Brytanii. Z tego względu tym bardziej zadziwiające dla rodziców były momenty, w których Anwita znała odpowiedzi na problemy nauk ścisłych, z którymi problem mieli oni sami. 

Kiedyś robiłyśmy razem zadania matematyczne, czasami nie znałam odpowiedzi, a Anwita owszem. Ona myśli zupełnie inaczej, choć dotyczy to rzeczy, których nie uczono jej w szkole.

- opowiada matka dziewczynki w wywiadzie dla portalu mirror.co.uk. Mimo to wynik, jaki Anwita otrzymała na testach Mensy i tak był naprawdę zaskakujący.

Anwita przebiła samego Alberta Einsteina. Poziom IQ zszokował wszystkich

Anwita osiągnęła podczas testów Mensy 162 punkty. To niezwykłe, ponieważ nawet Albert Einstein i Stephen Hawking osiągnęli 160 punktów. Oznacza to, że dziewczynka przebiła ich iloraz inteligencji.

Kiedy się dowiedzieliśmy, pomyślałem, chyba żartujesz?

- skomentował wynik ojciec Anwity. Dziewczynkę, testowano w kilku kategoriach, a sam test składał się z dwóch części. Pierwsza sprawdzała zdolności językowe i myślenie lateralne (inaczej myślenie przyczynowo-skutkowe), w którym Anwita uzyskała wspomniane 162 punkty, natomiast drugi sprawdzał świadomość wzrokową i przestrzenną, w którym uzyskała 140 punktów.

Anwita jest zachwycona wynikiem, my też jesteśmy niezwykle dumni z jej osiągnięć

- komentują rodzice w wywiadach.

Więcej o: