Już nigdy nie obiorę ziemniaka obieraczką. Ten banalny trik ułatwi życie niejednego kucharza

Obieranie ziemniaków to dość żmudna i długotrwała czynność. Odkąd pamiętam, stroniłam od obierania tych warzyw, ponieważ miałam wrażenie, że trwa to nieskończoność. Jednak okazuje się, że jest trik, który znacznie skraca ten czas!

Tłuczone ziemniaki do kotleta w niedziele to tradycja w wielu domach. Tak było też w moim, a obieranie ziemniaków przypadało właśnie mnie. Miałam wrażenie, że trwa to kilka godzin, a przy okazji strasznie się nudziłam. W dorosłym życiu niemal wykluczyłam z diety kartofle, ponieważ nienawidzę ich obierać. Na całe szczęście udało mi się znaleźć trik na TikToku, który faktycznie działa i teraz w moim domu króluje puree, ziemniaczane zapiekanki i frytki. 

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Obieranie ziemniaków może być proste. Dzięki temu zaoszczędziłam sporo czasu

Nie ma co ukrywać, to właśnie ziemniaki goszczą na naszych stołach najprawdopodobniej najczęściej. W województwie wielkopolskim na pewno jednak i w wielu innych polskich domach m.in. na niedzielny obiad serwuje się ziemniaki z dodatkami i jest to już poniekąd tradycja. W dzieciństwie moja mama co niedzielę przygotowywała na obiad klasyczny zestaw, czyli zupa plus drugie danie, w którym główną rolę grały właśnie ziemniaki. Oczywiście zdarzało się, że pomagałam w przygotowaniach, a najczęściej obierałam ziemniaki. Czy było to coś przyjemnego? Nie powiedziałabym, jednak po tylu latach nareszcie wiem, jak uniknąć tego żmudnego procesu obierania ziemniaków. Ten TikTok pozwolił mi zrewolucjonizować moje gotowanie. 

Trik z TikToka na obieranie ziemniaków. Od teraz obieranie tych warzyw będzie przyjemnością

Przeglądając TikToka natrafiłam na filmik użytkowniczki itsnicolejaques, która na swój kanał wrzuca materiały z różnego rodzajami poradami i trikami. Trik na obieranie ziemniaków bardzo mnie zainteresował, a na czym on polega? Wystarczy naciąć całą skórkę ziemniaka dookoła i tak nacięte ziemniaki włożyć do wody i zagotować. Po ugotowaniu skóra z ziemniaków będzie schodziła samowolnie, ziemniak będzie miał piękny kształt, a ty więcej czasu na inne czynności! Ten trik zachwycił mnie, moją mamę i babcię.

Więcej o: