W jakiej temperaturze prać ręczniki? Dzięki temu trikowi będą jak nowe: miękkie i przyjemne w dotyku

Jak prać ręczniki, aby były miękkie? Składa się na to wiele czynników, ale za jeden z najważniejszych uważa się odpowiednią temperaturę. Sprawdź, jak dobrać ją odpowiednio do materiału.

Miękki i puchaty ręcznik to prawdziwa przyjemność po kąpieli. Nierzadko zdarza się jednak tak, że po wyjęciu z pralki materiał staje się szorstki i twardy. Jak tego uniknąć? Odpowiednia temperatura i sposób prania załatwią problem. 

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać ręczniki?  Dzięki temu będą miękkie i pachnące

Prawidłowa temperatura prania jest bardzo ważna. Szczególnie w przypadku ręczników, ustawienia mogą wiele zmienić. Jednak nie tylko temperatura ma znaczenie. Warto zapamiętać kilka zasad: 

  • Metka - to na niej znajdziesz najważniejsze informacje. Producent, często poinformuje cię, jakie są najlepsze ustawienia dla danego typu materiału. Nigdy o tym nie zapominaj. 
  • Temperatura - typowa temperatura dla prania ręczników wynosi od 40 do 60°C. 
  • Segregacja - posegreguj ręczniki kolorami, ale też materiałem jeśli się od siebie różnią. 
  • Regularność - pierz ręczniki regularnie. Dzięki temu długo zachowają swoją jakość. 
  • Detergenty - zapomnij o mocnych płynach do prania czy wybielaczu. To właśnie te detergenty powodują, że ręcznik staje się szorstki i twardy. 

Trzymając się tych prostych zasad, będziesz w stanie przez długi czas zachować jakość ręczników. Dzięki temu nigdy nie będą szorstkie

w jakiej temperaturze prać pościel W ilu stopniach prać pościel? Zawsze to sprawdzaj, aby uniknąć błędów

Soda oczyszczona do prania ręczników. Ten trik ułatwia życie

Co jakiś czas warto dodać do prania sodę oczyszczoną i ocet. W jaki sposób należy to zrobić? Rozpuść trzy łyżki sody oczyszczonej w jednej szklance wody. Następnie wlej roztwór do szufladki na płyn do płukania. Natomiast ocet możesz wykorzystać w inny sposób. Dolej szklankę bezpośrednio do bębna. Możesz także dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, aby zniwelować nieprzyjemny zapach substancji. Ocet zmiękczy włókna, a ponadto pozbędzie się ewentualnego zapachu stęchlizny. Stosując te dwa produkty regularnie, zapomnisz o twardych i szorstkich ręcznikach. Zarówno ocet, jak i soda oczyszczona, świetnie radzą sobie ze zmiękczaniem włókien. Najlepiej stosować się co drugie pranie. 

Jak usunąć kamień z kranów? Sięgnij po produkt z kuchni, armatura bedzie lśnić jak nowa Jak wyczyścić baterię łazienkową? Wystarczą produkty za mniej niż 5 zł

Więcej o: