W jakiej temperaturze prać ręczniki? Dzięki temu trikowi będą jak nowe: miękkie i przyjemne w dotyku

Jak prać ręczniki, aby były miękkie? Składa się na to wiele czynników, ale za jeden z najważniejszych uważa się odpowiednią temperaturę. Sprawdź, jak dobrać ją odpowiednio do materiału.

Miękki i puchaty ręcznik to prawdziwa przyjemność po kąpieli. Nierzadko zdarza się jednak tak, że po wyjęciu z pralki materiał staje się szorstki i twardy. Jak tego uniknąć? Odpowiednia temperatura i sposób prania załatwią problem. 

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać ręczniki?  Dzięki temu będą miękkie i pachnące

Prawidłowa temperatura prania jest bardzo ważna. Szczególnie w przypadku ręczników, ustawienia mogą wiele zmienić. Jednak nie tylko temperatura ma znaczenie. Warto zapamiętać kilka zasad: 

  • Metka - to na niej znajdziesz najważniejsze informacje. Producent, często poinformuje cię, jakie są najlepsze ustawienia dla danego typu materiału. Nigdy o tym nie zapominaj. 
  • Temperatura - typowa temperatura dla prania ręczników wynosi od 40 do 60°C. 
  • Segregacja - posegreguj ręczniki kolorami, ale też materiałem jeśli się od siebie różnią. 
  • Regularność - pierz ręczniki regularnie. Dzięki temu długo zachowają swoją jakość. 
  • Detergenty - zapomnij o mocnych płynach do prania czy wybielaczu. To właśnie te detergenty powodują, że ręcznik staje się szorstki i twardy. 

Trzymając się tych prostych zasad, będziesz w stanie przez długi czas zachować jakość ręczników. Dzięki temu nigdy nie będą szorstkie

Soda oczyszczona do prania ręczników. Ten trik ułatwia życie

Co jakiś czas warto dodać do prania sodę oczyszczoną i ocet. W jaki sposób należy to zrobić? Rozpuść trzy łyżki sody oczyszczonej w jednej szklance wody. Następnie wlej roztwór do szufladki na płyn do płukania. Natomiast ocet możesz wykorzystać w inny sposób. Dolej szklankę bezpośrednio do bębna. Możesz także dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, aby zniwelować nieprzyjemny zapach substancji. Ocet zmiękczy włókna, a ponadto pozbędzie się ewentualnego zapachu stęchlizny. Stosując te dwa produkty regularnie, zapomnisz o twardych i szorstkich ręcznikach. Zarówno ocet, jak i soda oczyszczona, świetnie radzą sobie ze zmiękczaniem włókien. Najlepiej stosować się co drugie pranie. 

Więcej o: