Marzył o nim każdy fan disco. Garnitur Johna Travolty z "Gorączki sobotniej nocy" trafił na aukcję

Kultowy biały garnitur, w którym wystąpił John Travolta w filmie "Gorączka sobotniej nocy" został wystawiony na aukcję. Już w kwietniu będzie można zlicytować przedmioty z kultowych filmów. Na aukcji oprócz garnituru znajdą się autografy, zdjęcia czy elementy kostiumów z klasycznych i najnowszych filmów.

Każdy fan kultowego filmu ma szanse na zakupienie jednego z najbardziej rozpoznawalnych strojów. Trzyczęściowy, biały garnitur noszony przez Johna Travoltę  na planie "Gorączki sobotniej nocy" został wystawiony na aukcję.

Zobacz wideo Pulp Fiction, film inny niż wszystkie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kawałek popkultury na własność. Biały garnitur z kultowego filmu wystawiono na aukcję

W filmie z 1977 John Travolta gra Tony'ego Manero, młodego mężczyznę z Brooklynu, stającego się uciec od rzeczywistości poprzez taniec. Ta perełka popkultury pomogła spopularyzować muzykę disco na całym świecie, a odtwórca głównej roli został nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Aktor. W jednej z najbardziej ikonicznych scen tańca widzimy głównego bohatera ubranego w biały garnitur. Teraz monochromatyczny kostium może osiągnąć na aukcji nawet 200 tysięcy dolarów (ponad 850 tysięcy złotych). Jak podaje CNN, pójdzie on pod młotek jako część sprzedaży organizowanej przez Julien's Auctions i Turner Classic Movies zatytułowanej "Hollywood: Klasyka i Współczesność". Aukcja odbędzie się pomiędzy 22 a 23 kwietnia. Według organizatorów to właśnie ten garnitur z poliestru miał na sobie Travolta podczas słynnej sceny z konkursu tanecznego. Marynarka ma przesadnie spiczaste klapy z przeszyciami oraz dwie obszerne kieszenie. Zawiera również listy autentyczności od Paramount Studios i samego Travolty.

Inne przedmioty, które znalazły się na aukcji. Pamiątki przeszłości z Hollywood

Na aukcji pojawią się również inne przedmioty z kultowych filmów. Jednym z nich będzie na przykład maczeta używana przez Harrisona Forda na planie filmu z 1984 roku "Indiana Jones i Świątynia Zagłady". Kolejnym jest hełm Iron Man Mark XLVI, który był elementem stroju Roberta Downey'a Jr. w 2016 roku w "Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów". Innym przykładem może być też deskorolka elektryczna, którą widzieliśmy w filmie z 1989 pod tytułem "Powrót do przyszłości 2". Należała ona do bohatera granego przez Michaela J. Foxa. Na aukcji pojawiła się również laska, która należała niegdyś do Charliego Chaplina i cała masa zdjęć i autografów sławnych osób.

Więcej o: