Nowy trend w koloryzacji włosów. Zobacz czym jest shadow roots i dlaczego tak dobrze działa na odrosty

Shadow roots to nowy, genialny trend, dzięki któremu odrosty nie są tak widoczne, jak kiedyś. Ten prosty fryzjerski trik przypadł do gustu gwiazdom i stylistom, przez co z dnia na dzień zyskuje na swojej popularności. Na czym polega jego fenomen? Dzięki niemu nie musisz tak często farbować włosów.

Shadow roots to zyskujący popularność trend, dzięki któremu nie musisz tak często farbować włosów, gdyż efekt, który uzyskujemy po zabiegu koloryzacji, zostaje z nami na dłużej. Do jakich kosmyków pasuje najbardziej oraz jak go wykonać? Sprawdź.

Zobacz wideo Czy farbowanie włosów w ciąży może być niebezpieczne?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Fryzury damskie 2023: Czym jest shadow roots? Nowy trend na farbowanie włosów 

Shadow roots to trend, zyskujący coraz większą popularność w internecie i wśród gwiazd, który stosowały już między innymi Elizabeth Olsen, czy siostry Kardashian. Jest to specjalna technika koloryzacji włosów, która polega na pofarbowaniu jedynie odrostów kolorem zbliżonym do naszego naturalnego. Dzięki temu odcień u nasady kosmyków będzie płynnie przechodził w kolor, który już mamy. Zaletami tego triku jest to, że siwe włosy i odrosty są praktycznie niewidoczne, a co za tym idzie możemy o wiele rzadziej poddawać się zabiegowi koloryzacji. Technikę możemy stosować co pół roku, a nawet dłużej. Ponadto shadow roots dodają fryzurze objętości i tworzy naturalne "przejście" między naturalnym kolorem kosmyków a tym farbowanym.

 Farby do włosów nie będą ci już potrzebne. Komu pasuje koloryzacja shadow roots? 

Na pytanie, komu pasuje technika shadow roots, możemy odpowiedzieć krótko: każdemu. Jest ona bowiem wyjątkowo uniwersalna i nadaje się do wszystkich rodzajów włosów: możemy używać jej niezależnie od długości, tekstury, czy koloru pasm. Świetnie wygląda zarówno u osób z jasnymi włosami, jak i u brunetek, czy szatynek. Możemy równie dobrze zastosować shadow roots, wychodząc z farby, którą mamy już na włosach. Najlepiej jednak metoda będzie widoczna przy fryzurach o średniej długości oraz tych jeszcze nieco dłuższych. Dzięki nieregularnemu farbowaniu pasemka będą wyglądały na świeże i naturalnie rozświetlone słońcem. Doskonale shadow roots prezentuje się także przy falowanych kosmykach, potęgując wrażenie objętości i podkreślając naturalność włosów.

Więcej o: