Tu warto pojechać na majówkę, aby uniknąć tłumów. To niedocenione miejsca, które zachwycają

Majówka 2023 zbliża się wielkimi krokami. Dlatego warto już teraz wybrać miejsce, gdzie spędzimy długi weekend. Zamiast obleganych popularnych miast polecamy odwiedzić mniej znane, ale niemniej urokliwe lokalizacje. Koniecznie dowiedz się gdzie pojechać, aby uniknąć tłumów.

Majówka zbliża się wielkimi krokami, a więc to najlepszy moment, aby zaplanować wyjazd z rodziną. Nie warto jednak rozważać popularnych miejsc, w których z pewnością znajdą się tłumy. Przedstawimy ci kilka niedocenionych lokalizacji, które powinny cię zachwycić. 

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Majówka na Mazurach. Domek nad jeziorem pozwoli ci odpocząć i naładować baterie

Warmia i Mazury to wymarzony cel podróży wielu osób. Nie warto jednak wynajmować noclegów w najbardziej obleganych miastach czy wsiach. W tych miejscach wypoczniesz równie dobrze, a także znajdziesz sporo atrakcji. 

  • Ryn - to jedno z najmniejszych miasteczek portowych na Mazurach. Znajdziesz tam miejsce na wypoczynek, ale także liczne kąpieliska. Dla fanów pieszych szlaków również znajdzie się tu coś ciekawego. Dookoła miasteczka można zrobić sobie 5-kilometrową wędrówkę lub przejechać trasę na rowerze. Znajdziesz tutaj także obiekty do zwiedzania takie jak wiatraki, czy kopce strażnicze. 
  • Lidzbark Warmiński - miasto nazywane jest też często polską Wenecją. Romantyczny klimat miejsca, przyciągnął tam już niejedną parę. Znajdziesz tutaj także osiem szlaków turystycznych oraz Muzeum Warmii i Mazur. 

Pensjonaty nad morzem warto zarezerwować w mało znanych miejscach. Ominiesz w ten sposób tłumy

Nad morzem również możesz znaleźć miejsca, które są zwykle niedoceniane przez turystów. To właśnie tam możesz odpocząć od tłumów i cieszyć się szumem morza i plażą. Te miejsca zaoferują ci sporo atrakcji, ale także ciszę i spokój. 

  • Rowy - to piękna miejscowość na Pomorzu. Znajdziesz tutaj wbrew pozorom sporo atrakcji. Oprócz plaży możesz skorzystać z licznych szlaków turystycznych, czy też wybrać się do Muzeum Wsi Słowińskiej w Kulkach, które jest niedaleko. To spokojnie miejsce, w którym z pewnością wypoczniesz.
  • Czołpino - to niewielka osada, która jest mało znana turystom. Największą atrakcją tego miejsca jest Latarnia Czołpino, którą można bez problemu zwiedzić. Warto również wspomnieć, że miejsce to jest otoczone przez niesamowite krajobrazy, a do plaży będzie dzielić cię jedynie kilometrowy spacer.
Więcej o: