To najbardziej kręta droga w Polsce. Ma aż 18 serpentyn. Niejeden rajdowiec się nią przejechał

Ta droga łączy dwa punkty w dość nietypowy sposób. Posiada wiele zakrętów, a co więcej jej otoczenie jest naprawdę piękne. Choć trzeba na niej uważać, to jeśli lubisz emocjonujące rajdy, koniecznie musisz ją odwiedzić. Wyjaśniam, gdzie znajduje się ta niezwykła trasa.

To raj dla każdego rajdowca. Wszyscy miłośnicy pięknych widoków i emocjonujących wrażeń, powinni odwiedzić to miejsce. To jedyna taka droga w Polsce.

Zobacz wideo Zawrócił na ekspresówce i pojechał wprost na grupę Speed. Nawet nie wiedział, że jedzie pod prąd

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Najbardziej kręta droga w Polsce. Każdy rajdowiec musi ją znać

To miejsce powinien znać każdy, kto lubi piękne widoki, czy też po prostu ciekawe trasy. Najbardziej kręta droga w Polsce zdecydowanie jest niesamowita. Jak podaje portal bieszczady.pl, można ją znaleźć w Górach Słonnych. Dokładniej jest to droga krajowa nr 28 z Sanoka do Przemyśla. Przechodzi ona przez przełęcz Przysłup. Trasa jest długa aż na siedem kilometrów. Nic dziwnego, że przyciąga ona sporo motocyklistów. Choć zdecydowanie należy uważać, pokonując tę drogę, to jednak może ona dostarczyć wielu wrażeń. Jednak nie tylko ze względu na nietypowość samej trasy. Droga prowadzi przez las i szczególnie na przełomie lata i jesieni jest ona naprawdę piękna. Co ciekawe, trasa nie zawsze tak wyglądała. Kiedyś było na niej znacznie więcej zakrętów. Do lat 70. ubiegłego wieku droga miała aż 42 serpentyny, gdzie obecnie ma ich jedynie 18. Niejednokrotnie była ona wykorzystywana podczas organizacji rajdów i wyścigów. Co ciekawe na świecie istnieje całkiem sporo takich miejsc. 

 

Gdzie jeszcze można znaleźć tak kręte drogi? W Europie jest ich co najmniej kilka

Nie tylko w Polsce można znaleźć tak ekscytującą trasę. Jak czytamy na portalu motovoyager.net, w Europie jest ich wbrew pozorom całkiem sporo. Jeśli więc szukasz podobnych dróg, koniecznie zapanuj zwiedzanie tych miejsc. Oto kilka ciekawych tras, którymi każdy rajdowiec powinien się przejechać.

  • Lysebotnvegen - to zdecydowanie jedna z najbardziej szalonych tras na świecie. Znajdziesz ją w Norwegii. Pamiętaj jednak, że jeśli masz lęk wysokości, to zdecydowanie lepiej przemyśleć przejazd tą drogą. 
  • Tremola - to równie piękna i kręta droga. Nie jest ona jednak aż tak wysoko jak poprzednia wspomniana trasa. Jeśli więc wolisz niższe i mniej strome, aczkolwiek kręte drogi, koniecznie udaj się do tego rejonu Norwegii. 
  • Kotor-Cetinje - ciekawa, lecz nieco krótsza trasa w Czarnogórze. Warto jednak bardzo na niej uważać, ponieważ nie jest ona użytkowa i nawierzchnia nie jest najlepszej jakości. 
 
Więcej o: