Ten "kolorowy szkodnik" może mieć nawet 10 cm. Spotkamy go na brzozach, jabłoniach i wierzbach

W lesie można znaleźć wiele zaskakujących i niesamowitych stworzeń, o czym często informują leśnicy z Lasów Państwowych. Tym razem Nadleśnictwo w Hajnówce opublikowało w mediach społecznościowych zdjęcie pewnego zwierzęcia. Nie wszyscy internauci byli zachwyceni tym widokiem.

Niedawno opublikowano ciekawe zdjęcie stworzenia żyjącego w lesie, ale nie tylko. Okazuje się, że zwierzę to można spotkać także w ogródku. 

Zobacz wideo Za oknami czuć wiosnę! Pszczoły i kwiaty budzą się do życia

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Leśnicy z Hajnówki podzielili się ciekawym zdjęciem. Internauci nie byli zachwyceni tym stworzeniem 

Nadleśnictwo Hajnówka opublikowało na swoim profilu na Facebooku niesamowite, choć lekko przerażające zdjęcie. Przedstawia ono gąsienicę trociniarki czerwicy. Stworzenie ma dość osobliwy i dla wielu osób odrażający wygląd. W poście można znaleźć także kilka ciekawych informacji na temat gąsienicy. Okazuje się, że może osiągnąć nawet 10 centymetrów długości. W  postaci gąsienicy pozostaje od dwóch do czterech lat, po czym przepoczwarza się w motyla. Można spotkać ją na drzewach liściastych m.in. na jabłoni, wierzbie, czy brzozie. Gąsienice tego gatunku są wszystkożerne.

Na post o intrygującej gąsienicy zareagowali internauci. 

Ale potwór!

- napisała jedna z osób w komentarzach. 

Kolorowy szkodnik, w dodatku może być taki ogromny

- zauważa inny internauta. Trzeba przyznać, że gąsienica trociniarki czerwicy może przynieść wiele szkód. Szczególnie ogrodnicy powinni na nią uważać.

Gąsienica trociniarki czerwicy może zaszkodzić drzewom. Jakie powoduje szkody?

Nawet jeśli kolory gąsienicy przypadną komukolwiek do gustu, warto pamiętać, że jest ona jednak szkodnikiem. Topole, wierzby, czy też brzozy mogą doznać poważnych uszkodzeń. Gąsienice w zależności od ilości mogą co najmniej zwiększyć podatność drzew na choroby grzybowe, a jeśli jest ich naprawdę sporo, tkanki roślinne mogą nawet zacząć obumierać. Zjadane przez szkodniki, drzewa mogą zacząć się łamać i być także znacznie bardziej podatne na mróz. Warto więc zabezpieczać przed gąsienicami swoje rośliny. Można to zrobić przy pomocy specjalistycznych środków, dostępnych w każdym sklepie ogrodniczym. Warto także zainwestować w domki dla ptaków, które są naturalnymi wrogami gąsienic. Zwierzęta powinny skutecznie odstraszyć te szkodniki.

Więcej o: