Opalanie w mieście temu "wampirowi" wyszło bokiem. Nietoperz został uratowany przez przechodniów

Ten nietoperz miał sporo szczęścia w nieszczęściu. Niedawno przechodnie zauważyli na trawniku zwierzaka, który potrzebował natychmiast pomocy. Nieszczęśnik, który "opalał się" w parku, został uratowany w ostatniej chwili. Stołeczny nietoperz pomału wraca do zdrowia.

W jednym z warszawskich parków, w ostatniej chwili udało się uratować pewnego nieszczęśnika. Zwierzak "opalał się" na trawniku. Na szczęście przechodnie zareagowali prawidłowo i nietoperza udało się uratować.

Zobacz wideo Nietoperze są żywym barometrem zmian klimatycznych. W Polsce szybko ubywa gatunków zimnolubnych

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Niedawno w parku znaleziono nietoperza na skraju wyczerpania. Straż miejska uratowała go w ostatniej chwili

Niedawno w jednym z warszawskich parków znaleziono nietoperza na skraju wyczerpania. Na trawniku leżał zwierzak i sprawiał wrażenie jakby "opalał się" w słońcu. Szybko jednak okazało się, że ssak potrzebuje pilnej pomocy. Choć zwykle straż miejska ostrzega, aby nie zbliżać się do dzikich zwierząt, a tym bardziej do młodych osobników, to jednak w tym wypadku było to konieczne. Nietoperz leżał na trawniku kompletnie wyczerpany, a jak się również później okazało, także odwodniony. Dookoła było sporo przechodniów spacerujących z psami. Po powiadomieniu odpowiednich służb zwierzak został zabrany i odpowiednio się nim zaopiekowano. Jak podał później ekopatrol, nietoperz ma się już coraz lepiej i widać, że odzyskuje siły. 

Nietoperze to niesamowite stworzenia. Latające ssaki żyjące w Polsce

Nietoperze to absolutnie niezwykłe zwierzęta. Latające ssaki, zachwycają wiele osób. Warto wiedzieć o nich nieco więcej.

  • Echolokacja - nietoperze odbierają otoczenie przy pomocy echolokacji. Polega ona na tym, że w czasie lotu, zwierzę emituje serię dźwięków o wysokiej częstotliwości. Następnie wracają one do jego uszu, dzięki czemu nietoperz potrafi ocenić na przykład kształt i odległość danej przeszkody.
  • Głosy socjalne - służą nietoperzom do odnajdywania swoich młodych. Samce natomiast, używają tej umiejętności w okresie godowym.
  • Masa ciała - nietoperze nie ważą nawet 100 gramów. Zwykle osiągają od 3 do 40 gramów. 
  • Polowanie na komary - nietoperze często na nie polują. W ciągu jednej nocy potrafią złapać nawet 3000 owadów tego gatunku.

Warto pamiętać, że nietoperze są pod ścisłą ochroną. Oznacza to, że nie wolno ich zabijać, ani w żaden sposób zagrażać ich zdrowiu.

Więcej o: