Te krzewy ogrodowe pięknie ozdobią twoją posesję. Będą rosnąć jak szalone nawet w cieniu

Krzewy ozdobne kwitnące od wiosny do jesieni to marzenie wielu ogrodników i ogrodniczek. Jeśli ty również należysz do tej grupy, koniecznie dowiedz się jakie rodzaje krzewów najlepiej posadzić w ogrodzie. Te urosną nawet w cieniu i będą cieszyć twoje oczy przez długi czas.

Krzewy mogą tak samo pięknie ozdobić ogród jak kwiaty. Jeśli zastanawiasz się, jakie dokładnie rodzaje wybrać, chętnie podpowiemy. Te krzewy urosną nawet w cieniu.

Zobacz wideo Joanna Koroniewska pokazała piękny ogród Katarzyny Dowbor

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jakie krzewy do cienia będą najlepsze? Koniecznie rozważ te gatunki

Jeśli zastanawiasz się, jakie krzewy będą najlepsze do cienia, mamy dla ciebie kilka propozycji. Te pięknie wyrosną i będą cieszyć twoje oczy przez długi czas. 

  • Hortensja bukietowa - to krzew o pięknych kolorowych kwiatach w pastelowych odcieniach. Nie jest trudna w uprawie i świetnie poradzi sobie nawet w cieniu. Co więcej, wytrzyma nawet mrozy, a przy odpowiednim nawadnianiu i nawożeniu, będzie cieszyć cię swoim pięknem przez długie lata.
  • Rododendron - to nieco mniej bujny krzew, ale również posiadający piękne kwiaty. Cień nie stanowi dla tej rośliny problemu, a jeśli zadbasz o podlewanie i nawożenie, nie raz zachwyci cię swoim wyglądem.
  • Żylistek - to wspaniały krzew, który może dodać elegancji w ogrodzie. Nie ma zbyt wielkich potrzeb, a przy odpowiedniej pielęgnacji obsypie hodowcę białymi kwiatami.

Krzewy kwitnące bez kwiatów. Jeśli wolisz samą zieleń, koniecznie zainteresuj się tymi okazami

Jeśli zamiast krzewów kwitnących marzą ci się zielone rośliny, to koniecznie rozważ poniższe propozycje. 

  • Cis pośredni - ta roślina uwielbia cień. Warto wiedzieć, że jest to krzew iglasty, który nie obsypie cię kwiatami. Nie odbiera mu to jednak uroku. Jeśli szukasz tego typu dodatku do ogrodu, będzie to na pewno dobry wybór.
  • Irga szwedzka - to ciekawy krzew, który osiąga nieco mniejsze rozmiary niż cis pośredni. Ta wyjątkowa roślina nie wymaga jednak dużo pracy i często ładnie rośnie pomimo przeciwności pogodowych czy słabszych warunków.
  • Śnieguliczka Chenaulta - to bardzo wytrzymały krzew, który jest odporny na mrozy. Doskonale poradzi sobie w cieniu i nie wymaga nawet zbyt wiele wody. Jeśli rozważasz rozłożysty zielony krzew, który dopełni twoją ogrodową aranżację, koniecznie zastanów się nad zakupem śnieguliczki.
Więcej o: