Przekrój na pół ziemniaka i połóż pod drzwiami. Pozbędziesz się w ten sposób nieproszonych gości

Jak pozbyć się rybików cukrowych? Te bezskrzydłe owady często można spotkać przemykające po podłodze w łazience. Choć nie stwarzają zagrożenia dla człowieka, potrafią wywołać niemałe emocje. Zanim sięgniemy po drogie środki chemiczne, warto zastosować domowy sposób na rybiki.

Srebrzyki, czyli rybiki cukrowe to stworzenia, które lubią miejsca ciemne, wilgotne oraz ciepłe. Dlatego najczęściej można spotkać je w łazience lub w kuchni. Oprócz tego przyciągają je niezbyt czyste zakamarki oraz resztki pokarmu. Jeżeli więc nie chcemy spotkać więcej rybika, warto zajrzeć do miejsc, o których na co dzień zapominamy. Oprócz tego można przygotować specjalną pułapkę na rybiki.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, czym czyścić stal nierdzewną, aby zawsze była błyszcząca? Sprawdź nasze domowe sposoby!

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Skąd się biorą rybiki? Zadbaj o odpowiednią wentylację w pomieszczeniach

Istnieje wiele sposobów na to, aby pozbyć się rybików z naszego otoczenia. Zanim jednak zaczniemy je zwalczać, dobrze jest zacząć najpierw od zapobiegania. Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniach takich jak łazienka, czy kuchnia, optymalna temperatura również jest w tym przypadku istotna. Należy również pozbawić rybiki dostępu do pożywienia. Walkę z rybikami należy zacząć od gruntownych porządków. Miejsca zamieszkiwane przez te szkodniki należy dobrze odkurzyć, umyć i wysuszyć. Do sprzątania dobrym pomysłem będzie wykorzystanie naturalnych olejków eterycznych z zapachami, które skutecznie je odstraszą. Nie lubią one takich aromatów jak: lawenda, szałwia, cynamon. Warto także sięgać po olejek z drzewa herbacianego, goździkowy, rozmarynowy lub tymiankowy. Jeżeli chcesz pozbyć się nadmiernej wilgoci, należy w tym celu użyć małych saszetek z żelem krzemionkowym, który jest stosowany jako pochłaniacz wilgoci. Wystarczy włożyć go np. pod wannę, pralkę, czy za kosz na bieliznę. Dzięki temu skutecznie pozbędziesz się ulatniającej się pary wodnej. Istnieje również sposób, który jest skuteczną pułapką na rybiki, którą można zastosować jeszcze przed porządkami.

Jak szybko pozbyć się rybików cukrowych? Połóż pod drzwiami i zobacz, co się stanie

Do zwalczania rybików cukrowych nie trzeba używać żrącej chemii. Można natomiast zrobić samodzielnie skuteczną pułapkę z produktów, które na pewno znajdziesz w swojej kuchni. Do wykonania zasadzki na rybiki potrzebny będzie ziemniak i folia aluminiowa. Wystarczy wyciąć kwadratowy kawałek z folii, przekroić na pół ziemniaka i położyć go na folii na ziemi w łazience lub w kuchni. Odpowiednią porą do wykonania takiej pułapki będzie wieczór, gdyż to właśnie nocą rybiki są najbardziej aktywne. Po przebudzeniu się zobaczysz pułapkę wypełnioną srebrzykami, które zwabił zapach skrobi. Nieproszonych gości pozbędziesz się, wynosząc je daleko poza dom.

Więcej o: