Ten trik może zupełnie odmienić twój ogród. Wystarczy sięgnąć po kilka plastikowych reklamówek

Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zastosować mogą mieć rzeczy, które uznajemy za śmieci. Pewna tiktokerka postanowiła pokazać, w jaki sposób możemy zapewnić sklepowym reklamówkom drugie, bardziej ekologiczne życie. Jest to tanie, proste i - co najważniejsze - działa.

Na TikToku można znaleźć całą masę przydatnych rad i ciekawych trików. Ten jest tego idealnym przykładem. Jedna z tiktokerek postanowiła podzielić się przydatnym zastosowaniem plastikowych siatek. Jej sposób pozwoli nie tylko wykorzystać je ponownie, ale również pozwoli roślinom rosnąć wysoko i zdrowo.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ogrodowy trik, który świetnie działa. Potrzebne będą nożyczki i reklamówki sklepowe

Ashley Marie, która publikuje na popularnej platformie TikTok pod nickiem @bodybybacon89, podzieliła się krótkim nagraniem, w którym prezentuje ciekawą wskazówkę. Jak twierdzi, nauczyła się jej od swojej babci, a dotyczy ona dobrego wykorzystania plastikowych toreb w ogrodzie. Na sam początek twórczyni prezentuje, jak poprawnie złożyć reklamówkę. Po tym należy pociąć ją na paski, które powinny pozostawić nas z okrągłymi kawałkami plastiku. Te kawałki można później przeciąć, by uzyskać proste paski. W ten sposób będziemy mogli zawiązać je wkoło roślin, by rosły wysoko i prosto wzdłuż płotu czy słupka. Ashley Marie mówi, że z każdego "kręgu" zwykle otrzymuje dwie opaski do roślin i demonstruje, jak używa ich do przywiązywania opadających pomidorów do patyków. Ponieważ może zrobić ich tak wiele, resztę zaczepia na płocie do późniejszego wykorzystania.

Nowe życie dla plastikowych toreb. Zamiast wyrzucać lepiej użyć ich w swoim ogródku

Jest to świetny trik, ponieważ jak donosi portal "Yahoo", Amerykanie zużywają oszałamiającą liczbę 100 miliardów plastikowych toreb każdego roku. Znalezienie sposobu na ich lepsze wykorzystanie niż tylko transportowanie żywności do domu jest wielką wygraną. W szczególności jeśli weźmiemy pod uwagę, że do ich produkcji konieczne jest wykorzystanie około 12 milionów baryłek ropy. Mając to na uwadze, wiadomo, że lepiej wykorzystać je do wszystkiego, co się da. Portal zaznaczył również, że wyłącznie od 1 do 3 proc. plastikowych toreb poddawana jest każdego roku recyklingowi w Stanach Zjednoczonych. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć dla nich lepsze i bardziej przydatne rozwiązania, bez konieczności wyrzucania ich do śmieci. Ludzie pod nagraniem byli zachwyceni pomysłem Marie. W komentarzach pisali:

To świetny hack! Muszę go użyć w tym roku
Moja mama nauczyła mnie robić coś podobnego z nylonami, ale nylony były noszone częściej, kiedy byłam dzieckiem
Więcej o: