Jeśli mieszkasz w bloku, te rasy psów są dla ciebie. Nie sprawiają problemów i lubią małe przestrzenie

Pies to podobno najlepszy przyjaciel człowieka. Nie zawsze jesteśmy jednak zapewnić konkretnej rasie to, czego potrzebuje. Jeśli mieszkamy w bloku, nasz wybór może okazać się mocno ograniczony. Liczy się bowiem nie tylko rozmiar pupila. Sprawdziliśmy, jakie rasy będą idealne do bloku.

Wybór odpowiedniej rasy pupila nie należy do prostych. Choć psiaki są idealnymi towarzyszami, mają  swoje wymagania i potrzeby. Dlatego trzeba pamiętać, że wybrać należy nie tylko taką rasę psa, która się nam podoba, ale przede wszystkim taką, która sprawdzi się w naszym mieszkaniu, otoczeniu i stylu życia. Specjalnie dla was sprawdziliśmy, które rasy najlepiej sprawdzą się w małych mieszkaniach.

Zobacz wideo „O psie, który jeździł koleją" [ZWIASTUN]

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tym powinno się kierować przy wyborze psa do mieszkania. Liczy się nie tylko rozmiar

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których trzeba pamiętać, jest to, że niektóre rasy psów potrzebują dużych przestrzeni, na których mogą biegać lub po prostu spędzać czas na zewnątrz. Oznacza to, że mieszkanie w bloku nie sprawdzi się przy psach pasterskich czy chartach. Drugą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest ich codzienne zachowanie. NIektóre rasy znacznie bardziej lubią szczekać niż inne, co może być uciążliwe nie tylko dla nas, ale też naszych sąsiadów. Z tego powodu odrzucić powinniśmy takie rasy, jak na przykład Samojed. Trzecią z bardzo ważnych rzeczy jest nic innego jak rozmiar pupila. Jeśli chcemy psa idealnego do mieszkania, powinniśmy skupić się raczej na mniejszych rasach. Nie chodzi jednak o samą wielkość pupila, ale również o miejsce na posłanie czy jedzenie. Z tego powodu psy, jak na przykład dog niemiecki, nie sprawdzą się w mieszkaniach. Trzeba być jednak uważnym, ponieważ niektóre małe psy mają niemal nieskończone pokłady energii i trudny do okiełzania temperament. Jakie w takim razie rasy psów najlepiej sprawdzą się w mieszkaniach?

Rasy psów do bloku. Wybraliśmy kilka najciekawszych

Sprawdziliśmy rasy psów idealnie nadających się do mieszkania w domu. Na liście miejsce znalazły takie rasy.

  • Bichon Frise - jego niewielki rozmiar i przyjazny charakter idealnie sprawdzą się w bloku. Te psiaki szybko adaptują się do ograniczonej przestrzeni, a  ich niski poziom aktywności sprawia, że nie potrzebują dużo miejsca do biegania. 
  • Cavalier King Charles Spaniel - przyjacielskie psy znane z miłego usposobienia i więzi z właścicielami. Są niewielkie i łagodne.
  • Maltańczyk - to idealny towarzysz dla mieszkańców bloków. Świetnie radzi sobie na ograniczonej przestrzeni i nie wymaga zbyt dużej aktywności fizycznej. 
  • Jack Russel Terrier - jeśli właścicielowi nie przeszkadzają długie spacery, zabawy i stymulacja umysłowa, ta rasa może zamieszkać w bloku i dobrze się w nim czuć.
  • Mops - ich niewielki rozmiar i przyjazne usposobienie sprawia, że są idealnymi mieszkańcami bloków. Mopsy lubią być blisko swoich opiekunów.
  • Shih tzu - są przeurocze i mają przyjacielski charakter. Ich sierść jednak wymaga regularnej pielęgnacji.
  • Yorkshire terier - potocznie zwany yorkiem jest niewielkim psem charakteryzującym się elegancją i delikatnością.
  • Szpic miniaturowy Pomeranian - może żyć w bloku, ale wymaga odpowiedniej opieki i uwagi. Dzięki rozmiarowi szybko przyzwyczaja się do ograniczonej energii, ale potrzebuje sporo aktywności.
Więcej o: