Wlej ten produkt do spłuczki i odwołaj wizytę hydraulika! W ten sposób pozbędziesz się kamienia raz-dwa

Osad z kamienia to niestety częsty widok w łazience, szczególnie, wtedy kiedy otworzymy spłuczkę toaletową. Powodów na kamień w spłuczce może być kilka i nie zawsze jest to tylko twarda woda. Poznaj przyczyny powstawania osadu z kamienia oraz sprawdź, jak się go pozbyć.

Z pewnością co jakiś czas sprzątasz toaletę, prawda? Czy zaglądasz do środka spłuczki? To właśnie tam, najczęściej na samym dnie pojawia się spory osad z kamienia. Niestety jego nadmiar może doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych spłuczki, dlatego tak ważne jest jego usunięcie. Jak wyczyścić spłuczkę? Poznaj domowe sposoby, które zdziałają cuda!

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wlej to do spłuczki, a nie pożałujesz. Efekt zaskakuje

Zauważyłeś, że twoja spłuczka jest zabrudzona oraz posiada osady z kamienia? W takiej sytuacji warto zacząć działać już teraz za pomocą domowych sposobów! Przygotuj sobie ocet, a dokładnie od 250 do 500 ml. Zagotuj również w międzyczasie wodę, taką ilość, aby zajęła 2/3 objętości spłuczki. Jak wyczyścić spłuczkę?

  • Zakręć dopływ wody, a następnie ją spuść, jednak zostaw w środku 1/3 objętości spłuczki. 
  • Do uszykowanej wcześniej gorącej wody dodaj ocet i wlej do spłuczki. 
  • Roztwór pozostaw na kilka godzin lub całą noc. 
  • Po tym czasie spuść wodę i wyszoruj wszystko za pomocą gąbki. 

Co na osad z kamienia w spłuczce klozetowej. Wypróbuj ten sposób

Jeśli nie masz akurat w domu octu lub nie lubisz jego zapachu, możesz wykorzystać również kwasek cytrynowy. Ten produkt równie dobrze wyczyści spłuczkę klozetową, a zapach octu nie będzie cię irytował. Spłuczkę przyszykuj tak samo, jak w sposobie opisanym powyżej i do gorącej wody dodaj szklankę kwasku cytrynowego. Po kilku godzinach lub całej nocy spuść wodę i wyszoruj spłuczkę gąbką. 

Osad z kamienia w spłuczce? Zapobiegaj, a problem zniknie

Osad z kamienia to dość normalna rzecz, która spotykana jest w wielu domach. Oczywiście w momencie pojawienia się osadu warto go zniwelować np. domowymi sposobami. Pamiętaj jednak, że warto regularnie czyścić spłuczkę, w ten sposób unikniesz stale osiadającego kamienia.

Więcej o: