Preparat na pleśń pójdzie w odstawkę. Ten trik jest nie tylko skuteczny, ale też tani. Efekt zaskakuje

Pleśń na ścianie to uporczywy problem, z którym nie łatwo sobie poradzić. Jeśli nie chcesz sięgać po chemiczne specyfiki, to mamy dla ciebie alternatywę. Podpowiadamy, jak przygotować domowy środek na pleśń. Wystarczy, że użyjesz produktu, który kupisz w każdej aptece.

Pleśń nie oznacza, że w naszym domu panuje nieporządek. Przyczyną powstawania wykwitów  jest zazwyczaj  duża wilgoć w pomieszczeniu lub kiepska wentylacja budynku. Czy jest sposób, aby w prosty sposób pozbyć się nieestetycznych plam wychodzących na ścianie? Tak, jednak trzeba działać szybko, by obecność grzybów i pleśni nie wpłynęła negatywnie na nasze zdrowie. Warto więc wypróbować tanie i skuteczne domowe sposoby.

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak nie dopuścić do powstania wilgoci? Zadbaj o wentylacje

W domu powinna panować wilgotność powietrza na poziomie od 40 do 60 procent. Aby utrzymać ją na odpowiednim poziomie, należy regularnie wietrzyć dom oraz mieszkanie. W szczególności trzeba uważać na takie pomieszczenia jak kuchnia czy łazienka. Warto również utrzymywać stałą temperaturę w domu, na poziomie około 20 stopni Celsjusza.

Domowy płyn na pleśń. Prosty sposób za grosze rozwiąże problem

Pleśń wychodząca na ścianach wpływa negatywnie nie tylko na wygląd pomieszczeń, ale również na nasze zdrowie. Dlatego powinniśmy działać od razu po zauważeniu wykwitów. Pomóc może nam dostępny w aptece za około 10 złotych olejek herbaciany. Wystarczy dodać do dwóch szklanek przegotowanej wody, dwie łyżki olejku herbacianego i wymieszać. Mieszankę przelewamy do butelki z atomizerem i pryskamy na miejsca z pleśnią. Po godzinie ponownie rozpylamy środek. Wszystkie plamy następnie należy delikatnie wytrzeć. Podczas aplikacji preparatu, należy pamiętać o używaniu rękawiczek, aby skóra nie miała kontaktu z grzybem.

Sposoby ma pozbycie się pleśni? Kilka możliwych opcji

Oprócz olejku herbacianego są też inne sposoby na pozbycie się nieestetycznych plam. Wystarczy zerknąć do szafek kuchennych lub łazienkowych.

  • Ocet wymieszaj z wodą w proporcjach 1:1 i spryskaj powierzchnie. Po około 30 minutach zmyj mieszankę ciepłą wodą.
  • Trzy łyżki soli mieszamy z dwoma łyżkami wody, do powstania gęstej papki. Nakładamy ją na pleśń i czyścimy, a następnie zmywamy ciepłą wodą.
  • Pół szklanki wybielacza łączymy z jedną trzecią szklanki proszku do prania i czterema litrami wody. Nakładamy to na plamy i czyścimy, po czym zmywamy ciepłą wodą.
Więcej o: