Loki na pasku od szlafroka? Ten film z TikToka to hit! Fryzura będzie wyglądać jak z Hollywood

Kręcone włosy zawsze będą modne, dlatego wiele osób marzy o ich posiadaniu. Metod stworzenie bujnej fryzury jest wiele, ale najbardziej pożądane są te szybkie i niewymagające. Ten trik z TikToka z pewnością należy do tej kategorii, a na dodatek gwarantuje spektakulany efekt!

Nie każdy z nas posiada w domu prostownicę lub lokówkę, a nawet jeśli, to często niszczą one delikatne włosy. Szukamy zatem alternatywnych rozwiązań na zrobienie loków bez użycia specjalnego sprzętu. Influencerka Bri Harmon, pokazała na swoim TikToku sposób, który od razu zdobył popularność. Kręci bowiem włosy na... pasku od szlafroka!

Zobacz wideo Nie wiesz, jak ujarzmić kręcone włosy? Ten przeplatany kucyk jest banalnie prosty i efektowny

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pokręcić włosy? TikTokerka robi loki na pasku od szlafroka

Kiedy amerykańska influencerka, Bri Harmon, opublikowała na swoim TikToku trik na kręcenie włosów, nie miała pojęcia, że stanie się tak popularny i będzie stosowany na długo potem. Jej sposób nie wymaga użycia lokówki, a jedynie paska od szlafroka. W swoim krótkim poradniku pokazała jak zapleść włosy na pasek. Wystarczy podzielić go na dwie części i położyć na czubku głowy, jakby była to opaska, a następnie zawinąć na nim pasma, jak we francuskim warkoczu. Jak sama stwierdziła, metoda jest "obciachowa", ale zdecydowanie warta efektu. Co zrobiła później?

Loki na pasku od szlafroka? Ta metoda naprawdę działa!

Z warkoczami zawiniętymi wokół paska od szlafroka, dziewczyna położyła się spać. Rano efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Delikatnie zdjęła materiał i rozplątała włosy, które ułożyły się w elegancko opadające fale w iście Hollywoodzkim stylu. Metoda najlepiej sprawdzi się na długich kosmykach, ale nie zaszkodzi spróbować samemu, by przekonać się, jak szybko i bezproblemowo można zrobić cudowną fryzurę.

Loki na ołówek? Skuteczny sposób na sprężynki 

Najpopularniejszą metodą na zrobienie kręconych włosów bez użycia lokówki jest zawinięcie kosmyków na ołówek. Sposób ten jest nieco bardziej czasochłonny niż ten pokazany przez Bri, ale równie skuteczny. Wystarczy, że zawiniesz pasma włosów na ołówku lub pałeczce, zaczynając od nasady głowy, aż do końcówek. Kiedy zajmiesz się już wszystkimi kosmykami, zepnij całość i pozostaw na 45 minut do godziny. Na koniec wyjmij ołówek i rozczesz delikatnie fale palcami. Trik ten wymaga nieco wprawy, ale pozwala na regulowanie wielkości fal, dlatego jest chętnie używany przez wiele osób.

Więcej o: