Nie musisz mieć dużego balkonu. Wystarczy zastosować te triki, a optycznie go powiększysz

Im mniejszy balkon, tym ciężej go urządzić? Nic bardziej mylnego! Wystarczy zastosować kilka trików, a optycznie powiększysz jego powierzchnię. Dobór mebli, a nawet kolorów jest tutaj kluczowy. Dowiedz się, w jaki sposób można optycznie powiększyć balkon.

Ozdabianie i meblowanie balkonu może sprawić, że optycznie stanie się on mniejszy. Jak temu przeciwdziałać? Znamy kilka genialnych trików, które sprawią, że powierzchnia będzie wydawać się znacznie większa. 

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak powiększyć optycznie balkon? Odpowiednie meble na balkon rozwiążą problem

Nawet najmniejszy balkon warto odpowiednio urządzić. Dobór mebli będzie tutaj odgrywać kluczową rolę. Jakie dokładnie wybrać? Chętnie ci podpowiemy. 

  • Powieś lustro. To najlepszy sposób, aby powiększyć optycznie powierzchnie. Ten trik możesz zastosować również w którymś z pokojów w swoim mieszkaniu. 
  • Postaw na składane meble. Dzięki temu zaoszczędzisz przestrzeń. Będzie można schować je na przykład w mieszkaniu lub powiesić na haku na balkonie. 
  • Wybieraj jasne meble. Jasny kolor sprawia, że powierzchnia optycznie staje się większa.
  • Postaw na prostą strukturę. Niech meble nie będą skomplikowanie zbudowane. Im prościej, tym lepiej. To sprawi, że balkon optycznie się powiększy. 
  • Pamiętaj o wielofunkcyjnych meblach. Jeśli chcesz na przykład postawić ławę, niech ma otwierane siedzenia. Dzięki temu zdobędziesz dodatkowy schowek.

Nie tylko meble wpływają na wygląd balkonu. Jakie doniczki na balkon wybrać? 

Na co jeszcze warto zwracać uwagę? Zdecydowanie na kolory. Jeśli na przykład dopiero wprowadzasz się do mieszkania, postaw na jasne płytki na balkonie. Odcienie błękitu, bieli, czy po prostu pastelowe kolory, sprawdzą się najlepiej. Nie zapominaj także o suficie. Możesz wykonać wiszące aranżacje z jasnych kwiatów, czy na przykład światełek. W dodatku możesz podwiesić na balkonie huśtawkę. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo miejsca. W jaki sposób? Huśtawkę można bardzo szybko zdjąć, a te materiałowe wystarczy jedynie zwinąć i schować. Nie zabierze więc miejsca kiedy nie będzie potrzebna. Pamiętaj też, aby wybierać doniczki, które można zamontować na balustradach. Dzięki temu będą one wciąż ozdobą dla balkonu, ale nie będą zajmować na nim cennego miejsca. W konsekwencji powierzchnia będzie wydawać się większa.

Więcej o: