Spryskaj rośliny tanim produktem z apteki. To doskonały sposób na mszyce i inne szkodniki

Mszyce już obudziły się do życia. To właściwie kwestia czasu, kiedy kolejny raz będą próbowały zaatakować twoje rośliny. Znamy jednak pewien sposób, który ochroni drzewa przed inwazją tych owadów. Biegnij do apteki i kup ten produkt, a na dobre zapomnisz o szkodnikach.

Mszyce i inne szkodniki z pewnością uciekną w popłochu. Wystarczy ten tani produkt z apteki. Spryskaj nim swoje rośliny, a raz na zawsze zapomnisz o problemie. 

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zastosuj oprysk z oleju parafinowego. Mszyce uciekną w mgnieniu oka

Nadeszła wiosna, robi się coraz cieplej, a owady budzą się do życia. W tym również mszyce. Szkodniki zaczną szukać roślin, które mogą zaatakować, aby przetrwać. Niestety, ale twoje okazy, które masz w ogrodzie, są zagrożone. Jak się przed tym uchronić? Zastosuj oprysk z oleju parafinowego. Substancja pozwoli zniszczyć szkodniki znajdujące się na twoich roślinach. Co więcej, substancja zadziała nie tylko na mszyce. Doskonale poradzi sobie również z ochojnikami, przędziorkami i misecznikami. Na jakich roślinach najczęściej mogą się one pojawić? Drzewa liściaste oraz iglaste możesz tak naprawdę opryskiwać do woli. To na nich z dużym prawdopodobieństwem mogą pojawić się szkodniki. Zagrożone są także krzewy. W jaki sposób należy przeprowadzić oprysk? Podpowiadamy.

Jak przeprowadzić oprysk olejem parafinowym? To wcale nie jest takie trudne

Jeśli chcesz przeprowadzić oprysk olejem parafinowym, najpierw musisz się w niego zaopatrzyć. Wystarczy jednak, że po prostu udasz się do apteki i poprosisz o czystą parafinę. Potrzebne ci będzie co najmniej 100 mililitrów. Kiedy będziesz mieć już olej, należy wymieszać go z wodą w odpowiednich proporcjach. Weź wspomniane 100 mililitrów parafiny i dodaj do nich między 5, a 6 litrów wody. Najlepiej sprawdzi się deszczówka. Dobrze wymieszaj składniki, a następnie po prostu opryskaj wcześniej wspomniane rośliny. Dzięki temu zabezpieczysz je przed obudzeniem się szkodników. 

Możesz również wypróbować metody z octem. Wymieszaj go z wodą w proporcji 1:10. Dodaj także łyżkę szarego mydła. Następnie przelej do butelki z atomizerem i spryskaj swoje okazy. Dzięki temu rośliny będą odpowiednio zabezpieczone. Mszyce i inne szkodniki z pewnością uciekną w popłochu. 

Więcej o: