To, co znaleziono w brzuchu 22-latki, zaskoczyło lekarzy. To schorzenie wykryto tylko u 88 osób

Niedawno do jednego z rosyjskich oddziałów ratunkowych zgłosiła się 22-latka. Kobieta skarżyła się na silny ból brzucha. To, co lekarze znaleźli w jej ciele, było zaskakujące. Okazało się, że pacjentka cierpiała na bardzo rzadkie schorzenie. Wyjaśniamy, z jakim problemem zmagała się młoda kobieta.

Lekarze nie mogli tego przewidzieć. Choć testowali różne hipotezy, nikt nie spodziewał się tego, co znaleziono w brzuchu 22-letniej kobiety. Dziewczyna skarżyła się na ogromny ból. Chirurdzy musieli szybko podjąć decyzje o przeprowadzeniu operacji.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyglądają i zachowują się jak prawdziwe wnętrzności. Powstały dzięki pomysłowym naukowcom

Dziewczyna została przyjęta na oddział ratunkowy. Skarżyła się na ostry ból brzucha

Niedawno w internecie zainteresowanie wzbudziła zaskakująca informacja. Pewna 22-letnia dziewczyna zgłosiła się na oddział ratunkowy w mieście Ramienskoje w obwodzie moskiewskim w Rosji. Skarżyła się na ostry ból brzucha. Towarzyszyły jej jeszcze takie objawy jak nudności i wymioty. Lekarze musieli przeprowadzić pilną operację. Jak dowiedzieli się z przeprowadzonego wywiadu z pacjentką, od dłuższego czasu, zjadała swoje włosy. Z żołądka dziewczyny, chirurdzy usunęli 45-centymetrową zmatowiałą kulę włosów. Przeraża też fakt, że ważyła ona aż 1 kilogram. Na szczęście operacja przebiegła pomyślnie i 22-latka została wypisana do domu. Lekarze zalecili jej jednak psychoterapię. Nawyk zjadania włosów może prowadzić do zespołu Roszpunki, czyli dość rzadkiego rodzaju niedrożności jelit. 

Zespół Roszpunki może nawet zabić. Nawykowe zjadanie włosów ma różne przyczyny

Zespół Roszpunki nie jest częstym rodzajem niedrożności jelit. Jednak i on potrafi zabić. W jaki sposób do niego dochodzi? Osoba, która zapada na zespół Roszpunki, zazwyczaj cierpi również na trichofagię, czyli nawykowe zjadanie włosów. Może mieć ono wiele powodów. Zazwyczaj problem pojawia się u osób leczonych psychiatrycznie. Włosy nie są trawione przez człowieka, dlatego ostatecznie zostają w układzie pokarmowym. Jeśli problem się nasila i trwa przez długi czas, kosmyki gromadzą się i ostatecznie prowadzą do zespołu Roszpunki. Na świecie nie było jednak zbyt wiele tego typu przypadków. Łącznie do tej pory zarejestrowano ich 88 na całym świecie. W niektórych przypadkach lekarze wyciągali z brzuchów pacjentów nawet 3-kilogramowe zbitki włosów

Więcej o: