Trener psów zdradza, których ras nowi właściciele powinni unikać. Ich wychowanie nie jest proste

Każda rasa psów jest inna. Jak się okazuje, część z nich nie jest odpowiednia dla właścicieli, którzy pierwszy raz będą mieli pupila. Co ciekawe, wcale nie chodzi o rasy, które słyną z tego, że ciężko je wychować. To zestawienie zaskoczy niejednego miłośnika czworonogów.

Trener psów postanowił podzielić się w mediach społecznościowych informacjami na temat trzech ras psów, które nie są odpowiednie dla nowych właścicieli. Choć niektóre rasy słyną z tego, że ciężko je wychować, to w zestawieniu trenera znalazły się takie, które mogą być dla wielu osób zaskoczeniem. 

Zobacz wideo 46-latka trzymała zaniedbane psy w zimnym, przpełnionym odchodami kojcu. Została zatrzymana

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Trener psów podaje ranking ras nieodpowiednich dla nowicjuszy. Kto znalazł się na liście?

Trener psów, którego można znaleźć na TikToku pod nazwą @southenddogtraining1, wyjaśnił, że właściciele, którzy pierwszy raz będą mieli psa, powinni omijać kilka ras. Na trzecim miejscu zestawienia znalazły się owczarki niemieckie. Choć są lojalne, mogą sprawiać trudności.  Opisuje on je jako wierne, mądre, szlachetne i inteligentne psy rodzinne. Jednak są one duże i często mają problemy z reaktywnością i lękami. Tłumaczy, że jest to spowodowane faktem, że ich właściciele nie wiedzą, jak prawidłowo je wychować.

Na drugim miejscu znalazły się buldogi francuskie. Są to psy, które idealnie sprawdzają się dla rodzin z dziećmi, jednak bardzo szybko mogą stać się agresywne. Wiele buldogów francuskich, jest przerośniętych, więc potrzebują operacji, aby umożliwić im oddychanie, poza tym mogą bardzo szybko stać się zaborcze. Niedoświadczony właściciel, który nie zapewni pupilowi odpowiedniej socjalizacji, może doprowadzić do tego, że będzie problematyczny i uparty.

Pierwsze miejsce w rankingu. Nie wszyscy zgadzają się ze słowami trenera

Na pierwszym miejscu w zestawieniu opublikowanym przez trenera znalazły się cocker spaniele. Te psy są niezwykle inteligentne i pracowite, ale czasami właściciele mają trudności z ukierunkowaniem ich energii. Trener mówi, że tej rasie nie można odmówić mądrości i aktywności, jednak jeśli nie wiemy, jak powinno się opiekować psem, który ma silną etykę pracy i jest tak inteligentny, skończy się na tym, że będzie on chodził w kółko i podkradał rzeczy, których nie powinien. Film ma już ponad 50 tysięcy polubień i tysiąc komentarzy. Jednak nie wszyscy właściciele zgadzają się z jego uwagami na temat psów

Więcej o: