Bez tych potraw Polacy nie wyobrażają sobie świąt. Te dania zawsze pojawiają się na wielkanocnym stole

Jakie przekąski na Wielkanoc warto przygotować? Jakie potrawy na Wielkanoc jedzą Polacy? Te pytania zaczyna zadawać sobie coraz więcej osób. Święta zbliżają się już wielkimi krokami, dlatego pora na przygotowania. Przypomnimy, jakich dań nie może zabraknąć na wielkanocnym stole.

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, więc pora pomyśleć o kupowaniu produktów, z których przygotujemy świąteczne potrawy. Jakich dań nie może zabraknąć? Chętnie ci podpowiemy. 

Zobacz wideo Jak ograniczyć marnowanie jedzenia w święta? Ekspertka wyjaśnia

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jajka faszerowane i biała kiełbasa na Wielkanoc. Tych produktów nie może zabraknąć

Większość osób na pewno kojarzy, jakie produkty należy kupić na Wielkanoc. Jajek czy białej kiełbasy nie może zabraknąć na stole. W jaki sposób je wykorzystać? Przede wszystkim do białego barszczu! Jajka i biała kiełbasa są kluczowe dla dobrego smaku zupy. Jednak to nie jedyne zastosowanie. Możesz wykonać również jajka faszerowane. Przepisów na tę przekąskę można znaleźć naprawdę sporo. Na pewno znajdziesz coś, co odpowiada twoim smakom. Natomiast jeśli chodzi o białą kiełbasę, to w wielu domach podaje się ją ugotowaną z musztardą lub majonezem. Ważne są jednak również dodatki warzywne i oczywiście ciasta. Tych również nie może zabraknąć. 

Jajko wielkanocne to nie wszystko! Te potrawy koniecznie muszą pojawić się na stole

Oprócz kiełbasy i jajek na świątecznym stole pojawiają się również inne dania i produkty. Warto podać wędliny i pasztety, ale nie można zapominać też o dodatkach warzywnych. Najpopularniejsza jest sałatka jarzynowa. Zdecydowanie nie może jej zabraknąć na świątecznym stole. Warto jednak również pomyśleć o świeżych warzywach podanych na przykład na desce razem z wędlinami. Nie zapominaj także o deserze. Babka wielkanocna, czy mazurek to ciasta, które powinny znaleźć miejsce w brzuchach gości po świątecznym śniadaniu. Pamiętaj, że ich smaki, można dobrać pod konkretne upodobania. W internecie można znaleźć przepisy na klasyczną babkę wielkanocną, ale także na przykład na cytrynową lub o smaku pistacji. Podobnie jest z mazurkiem. Może on być na przykład kawowy lub nawet różany. Zaplanuj więc odpowiednio listę zakupów. Warto zaangażować w przygotowania innych członków rodziny. Dzieci mogą na przykład dekorować ciasta. Dzięki temu będą chętniej uczestniczyć w przygotowaniach do świąt. 

Więcej o: