Jak udekorować dom na Święta Wielkanocne? Proste i tanie pomysły na ozdoby, które zrobisz samodzielnie

Brak ci pomysłów na kompozycje wielkanocne? Wypróbuj nasze propozycje na stylowe i tanie dekoracje na Wielkanoc 2023. Są banalnie proste w wykonaniu i sprawdzą się jako pomysł na rodzinną atrakcję. Dzięki nim święta będą weselsze, a dom piękniejszy.

Wielkanoc już niebawem, warto zatem przygotować się do wprowadzenia domu w świąteczny nastrój. Zamiast jednak wydawać fortunę w sklepach na drogie dekoracje, możemy spróbować przygotować je samodzielnie. Przedstawiamy proste i tanie ozdoby na stół wielkanocny.

Zobacz wideo Doda ubrała wielkanocną choinkę

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dekoracje z jajek na stół wielkanocny oraz wianki wielkanocne. Proste ozdoby przyciągające wzrok

Najpopularniejszą wielkanocną ozdobą, a czasem również i daniem są pisanki. Te malowane naturalnymi lub sztucznymi barwnikami jajka są jedną z popularniejszych tradycji, związanych ze świętami i nadejściem wiosny. Barwienie skorupek jest dziecinnie proste. Możemy ugotować jajka w wywarze z łupin cebuli, czerwonej kapusty, szpinaku, czy kurkumy, by nabrały pięknych kolorów. Aby zaskoczyć swoich gości, warto wypróbować oryginalne sposoby zdobienia pisanek. Możesz ubrać je w ubranka z włóczki, pomalować kolorowymi flamastrami, obkleić kolorowym papierem, bibułą lub grubymi nićmi. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie ozdobionych jajek w wianku wielkanocnym i postawienie ich na stole. Wianek możemy stworzyć samodzielnie, wykorzystując do tego drut lub cokolwiek w formie okręgu. Formę owijamy zieloną bibułą, a następnie doklejamy do niej dekoracje. Mogą być to bazie, piórka, listki, czy cokolwiek, co wpadnie nam w ręce!

Borówka Jak sadzić borówki amerykańskie? Dzięki temu krzew będzie bogaty w owoce

Oryginalne dekoracje mazurków wielkanocnych. Wypróbuj te wzory, a zaskoczysz swoich gości

Najważniejszym ciastem na wielkanocnym stole jest mazurek. Każdy z niecierpliwością czeka, by móc go posmakować. Warto jednak zadbać o zachęcający wygląd dania. Gwarantujemy, że goście nie będą mogli wyjść z podziwu. Najlepiej mazurek udekorować naturalnymi składnikami, które można bez problemu spożyć. Dodanie na górę orzechów, lukru, skórki pomarańczy, czy owoców jest świetnym pomysłem. Możemy także zakupić za kilka złotych lukrowe pisaki w różnych kolorach i samemu narysować oryginalny wzór na cieście. Doskonale sprawdzą się wzory nawiązujące do świąt Wielkiej Nocy. Spróbuj narysować zajączka, pisanki, czy wiosenne kwiatki. Może pomogą ci w tym najmłodsi członkowie rodziny. Na pewno będzie przy tym dużo dobrej zabawy.

Połączenie pracy i wakacji jest możliwe! Karaiby poszukują osób do 'najłatwiejszego zawodu na świecie' Rajskie wyspy poszukują pracowników. Połączysz je z wakacjami

Więcej o: