Więcej o:

darowizna

Wypowiedzi na forum o:

darowizna

 • I po co takie darowizny?

  stanie. Pod pomnikiem zalegała blisko tona śmierdzących ptasich odchodów. Dwa i pół roku temu Bernardyni wywalczyli, że miasto sprząta ich ogrody bernardyńskie oraz komercyjny parking. Jedyny wniosek, jaki z tego wypływa, to do milionowych darowizn dla Kościoła trzeba jeszcze dopłacać.

 • Re: Mieszkaniowo- darowizna, cos pominelam

  Nie ma takiej zgody, po prostu osoby, na rzecz których robisz darowiznę muszą być razem z Tobą u notariusza (lub ich pełnomocnicy) i tę darowiznę przyjąć. Umowa darowizny musi być podpisana przez obie strony.

 • Re: Mieszkaniowo- darowizna, cos pominelam

  Może w Szwajcarii. W Niemczech jedynie pow 12.500 ? z zagranicy do celów statystycznych, a do skarbówki jeśli darowizna z zagranicy. Ale darowizna dla Ciebie, nie od Ciebie.

 • Re: Mieszkaniowo- darowizna, cos pominelam

  Po co, skoro rzekomo nie zamierzasz robić tej darowizny?

 • Re: Mieszkaniowo- darowizna, cos pominelam

  a nie prościej odwołać darowiznę? -- jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud

 • Re: Mieszkaniowo- darowizna, cos pominelam

  andallthat_jazz napisała: > Jak ta zgoda ma wygladac? Wieki temu to robilam, nie pamietam. Skoro pytam to l > iczylam na odpowiedzi a nie przygadywanie i ironie. Darowizna dokonana z terytorium RP podlega opodatkowaniu w Polsce, chyba że w momencie jej dokonania ani darczyńca, ani też obdarowany nie

 • Darowizna dla dziecka

  Skąd bierze się pomysł żeby za mieszkanie dziecka rodzic płacił bezpośrednio deweloperowi/sprzedającemu? Znowu odżywa problem interpretacji skarbówki co do podatku od darowizny. A ja nie rozumiem dlaczego przelew nie poszedł najpierw na konto dziecka i dopiero z jego konta na konto sprzedającego.

 • Re: I po co takie darowizny?

  .....Dwa i pół roku temu Bernardyni wywalczyli, że miasto sprząta ich ogrody bernardyńskie oraz komercyjny parking. Jedyny wniosek, jaki z tego wypływa, to do milionowych darowizn dla Kościoła trzeba jeszcze dopłacać. ----------------------------------------- Doźyjemy dnia w którym nowoczesny

 • Re: Mieszkaniowo- darowizna, cos pominelam

  Poprosilam o zwykla rade, ok? Bo wyliczam wlasnie koszty, ktore wiaza sie z ta darowizna. I to mam w zamiarze wyrzygac mojej rodzince, ktora cisnie na temat. A mieszkania oddawac nie planuje (wiedzac o ich cyrkach tylko bym sie wkopala). Ale dziekuje za serdecznosc e-matki.

 • Re: Mieszkaniowo- darowizna, cos pominelam

  Skarbówka austriacka, jeśli dotychczas nie wiedziała o mieszkaniu, to nadal nie musi wiedzieć o zbyciu mieszkania. Co do reszty, taksa notarialna jest dość jasna i mniej więcej możesz obczaić, z jakimi kosztami wiąże się darowizna na rzecz rodziców. I wreszcie, może snejki ci pisze brutalnie, ale