Więcej o:

naleśniki

Wypowiedzi na forum o:

naleśniki

 • Re: naleśnik - skąd ta nazwa?

  kotulina napisała: > "Leży leśnik na leśniku i drzemie...". > > Naleśnik - "na-" zrozumiałe, "-nik" zrozumiałe, "les" - że niby coś > ma z lasem wspólnego?? > Skoro naleśnik jest od lasu to mógłby też być nagejnik od gaju.

 • farsz do naleśników meksykańskich

  co zrobić, żeby nie był sypki i się nie rozlatywał. Używam mięsa wołowego mielonego, fasoli, cebuli i przecieru pomidorowego. Podsmażam wszystko, nadziewam naleśniki, zapiekam z serwm i są reklamacje, że jest sypki (farsz). Co robię nie tak?

 • Wytrawne naleśniki -farsz, wasze typy

  No właśnie. Szukam jakiegoś nowego wytrawnego farszu do naleśników. Standard u mnie: szpinak z serem pleśniowym, meksykański, jak na ruskie pierogi, mięso, pierś kurczaka że szpinakiem I suszonymi pomidorami, kapusta, pieczarki z żółtym serem, i ma was liczę..

 • Naleśnik

  Zakładał partię Polska jest najważniejsza, a teraz twierdzi, że najważniejszy jest naleśnik. Wychodzi na to, że niemieckie powiedzenie "Friede, Freude, Eierkuchen" wywodzi się z naszego "Bóg, honor, naleśnik". Moj wpis jest jak najbardziej serio, choć wielu go nie zrozumie

 • Naleśniki z mąki żytniej

  Czy ktoś próbował je zrobić? Znalazłszy w szafce kilo takiej mąki nie mam pomysłu jak ją wykorzystać. Najprościej byłoby użyć jej do naleśników, tylko nie jestem pewien czy będą się dobrze odrywać od patelni. ((?))

 • Naleśniki

  Gdzie w Warszawie można zjeść pyszne naleśniki? Kiedyś jadałem bardzo dobre naleśniki przy rondzie ONZ, ale lokal zlikwidowano i jest tam teraz jakiś chinol. Co polecacie?

 • Naleśniki

  Do licha ciężkiego, nie ma "amerykańskich naleśników"!!! Naleśniki w Ameryce nazywają z francuska "crepes", a amerykańskie pancakes to nie naleśniki lecz placki!!! Nauczcie się angielskiego, nauczcie się polskiego, zobaczcie jak to wygląda, choć raz spróbujcie. Nic w tym z naleśnika!!!

 • Re: Wytrawne naleśniki -farsz, wasze typy

  Kasza gryczana +trochę żółtego sera+kurki+trochę zrumienionej cebulki (obsmażyć przed podaniem) Naleśniki a'la Hortobagy Naleśniki z podrobami (jak dla mnie lepsze niż z mięsem),

 • naleśniki

  Witam Czy mogę 14 miesięcznej córce zrobić naleśniki??czy skład naleśników jest taki sam jak u dorosłego(mąka,woda/mleko,jajko).Czy to wygląda troszeczke inaczej.I z tym smażeniem,ponieważ spotkałam sie z różnymi opiniami na temat smażenia,dlatego jajecznicę córce robię na parze,czy naleśniki da sie

 • Naleśniki

  pomocy :( dlaczego wychodzą mi "gumowe" naleśniki? proszę o odpowiedź