Więcej o:

podatek od darowizny

Wypowiedzi na forum o:

podatek od darowizny

 • podatek od darowizny

  Teściowa przekazała w formie darowizny dla swojego syna i jego żony grunt o wartości 15000 zł. Darowiznę zapisano w formie aktu notarialnego, w którym jest zapis, że nie pobrano podatku od darowizny. Czy jako synowa powinnam odprowadzić do US podatek od darowizny???

 • podatek od darowizny

  witam, w czerwcu 2007 r. rodzice przepisali na mnie mieszkanie (darowizna), nie płaciłam podatku od darowizny zamierzam je sprzedać na początku 2009 r. - w jakiej wysokości będę musiała zapłacić podatek od darowizny? czy będę musiała zapłacić również podatek od sprzedaży? w jakie wysokości?

 • podatek od darowizny

  na interi jest dzisiaj artykuł,19.05.2007 "premier trzyma pieniądze na koncie mamy". mama nie płaci podatku od darowizny,bo taką są pieniadze premiera, a 5 tyś hutników z huty stali częstochowa musiało podatek od darowizny zapłacić.gdzie jest urząd skarbowy?czy matka premiera wszysko może?

 • podatek od darowizny

  Mam pytanie, jakie warunki trzeba spełnić , żeby być zwolnionym od podatku od darowizny? Czy są jakieś kwoty wolne od w/w podatku?

 • podatek od darowizny

  zostawiam bo są ważne informacje nt -- a_gdyby_tak_nieba_przyblizyc.--marii51

 • Podatek od darowizny-ilw?

  Ilemoże wynosić podatek od darowizny chodzi o kawałek ziemi warty z jakieś 50 tyś od matki.

 • Podatek od darowizny dla dziecka?

  Witam, Chciałabym się dowiedzieć czy muszę zapłacić podatek od darowizn dla mojego dziecka? Syn studiuje i co rok dostaje od nas 10000zł. Pieniądze te są przeznaczone na opłacenie stancji i szkołę. Czy od tej kwoty która jest mu przelewana muszę zapłacić podatek od darowizny? Z góry dziękuję za

 • Podatek od darowizny

  Sytuacja wyglada nastepujaco: dziadek przepisal na mnie mieszkanie notarialnie wtedy zlozylma deklaracje z darowizna bez podatku. Teraz tata chce mi darowac mieszkanie w ktorym mieszkamy ( on ma inne w ktorym mieszka sam) i ponoc jak juz mam mieszkanie to musialabym zaplacic podatek od darowizny.

 • podatek od darowizny. PILNE!

  Witam. Jak jest naliczany podatek od darowizny (40 000 na lokacie książeczki mieszkaniowej) od zakładu pracy dla osoby pełnoletniej niepracującej. Czy jest sposób żeby go ominąć??

 • Podatek dochodowy, a podatek od darowizny ekspert

  Czy podatek od darowizny mozna klasyfikowac jako podatek dochodowy? Czy wobec podatku od darowizny stosuje sie te same prawa? Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje.