Więcej o:

pracodawca

Wypowiedzi na forum o:

pracodawca

 • Zachowanie pracodawcy.

  Pracodawca nie wyraża zgody na połączenie dwóch połgodzinnych przerw na karmienie piersią. Zgodnie z prawem, pracownica ma prawo do dwóch połgodzinnych przerw i takie jest jego stanowisko. Chamskie czy nie?

 • Potencjalnie nowy pracodawca - co mówić

  Dziękuję za wszystkie odpowiedzi w poprzednich wątkach. Wiem, że w mojej niedługo byłej pracy popełniłam wiele błędów. Jednak w dalszym ciągu nie bardzo wiem, na ile mogę sobie pozwolić na szczerość. Po wielu latach pracy (ponad dwudziestu) mam lukę (związaną z chorowaniem). Pracodawca poprzednio

 • Czekanie na odpowiedź u kilku pracodawców

  Witam, Jak postąpić w przypadku oczekiwania na odpowiedź od kilku pracodawców już po rozmowie kwalifikacyjnej. Gdy interesują mnie obydwie oferty a pierwszy pracodawca ma dać znać wcześniej niż drugi a ten drugi bardziej nam odpowiada. Co w takim razie po telefonie od pierwszego pracodawcy

 • Re: Czy pracodawca moze zmuszac do urlopu?

  Chodzi o ustawowy urlop bieżący? To chamstwo i chyba niezgodne z prawem. Mój mąż ma zagranicznego pracodawcę i ma urlop w "dni wolne pracodawcy", ale to są dodatkowe dni. Swoje 26 ustawowych może wykorzystać dowolnie.

 • Re: Zachowanie pracodawcy.

  Tu pracodawca niczego nie musi dowodzić, to pracownica musi udowodnić, że pracodawca ma *obowiązek* zgody na połączenie przerw. Moim zdaniem, to jest próba uczynienia z logiki kurtyzany.

 • Re: Czy pracodawca moze zmuszac do urlopu?

  Dowolnie w znaczeniu nie w dniach narzucanych przez pracodawce.

 • Co ja mam wybrać? Drugi pracodawca

  Będę miała drugą pracę, znaczy się fuchę, ale tak naprawdę to będzie moja główna praca, bo będę w niej zarabiać więcej niż w tej pierwszej, którą mam teraz i którą chcę kontynuować. I waham się, jaką umowę z tą drugą firmą podpisywać, bo dali mi wybór - mogę wybrać umowę o pracę, zlecenie albo

 • Orzeczenie o niepełnosprawności a pracodawca

  Co daje pracodawcy orzeczenie o niepełnosprawności (umiarkowane) pracownika?

 • Re: Czy pracodawca moze zmuszac do urlopu?

  Pracodawca może zmusić do wybrania urlopu zaległego, bieżącego nie. Pacujecie w Polsce? To co kogo interesują wolne w Niemczech?

 • Re: Zachowanie pracodawcy.

  droch napisał: > Wcale nie musi wygrać, ponieważ jest różnica pomiędzy ?mogą być udzielane łączn > ie?, a ?pracodawca jest zobowiązany do udzielenia łącznie?. No cóż, to najpierw pracodawca musi udowodnić, że 30 minut wystarczy pracownicy, aby dojść do domu, nakarmić dziecko i wrócić do pracy.