rośliny

Więcej o:

rośliny

Wypowiedzi na forum o:

rośliny

 • Re: Śmieszne nazwy roślin

  Kokorycz i kokoryczka (to różne rośliny). Ciemnogłów. Bebłek. Hołoszeń. Gółka. Dwurząd. Popłoch. Liczydło. Mysiurek. Lulek. Krowiziół. I jeszcze mnóstwo innych.

 • Sztuczne rośliny

  W ramach szaleństwa ukwiecania chałupy potrzebuję czegoś do łazienki. Ale takiego, żebym sama nie potrafiła odróżnić od żywej rośliny. Znacie takie źródełka ? Pełno tego niby, ale chcę takiego cuda koniecznie. Łazienka bez okna i szkoda mi zabijać żywych. Szukam, macam i nie, ciągle nie to.

 • Re: okrywanie roślin za zimę

  W tym roku zima ciepła. Ja rośliny okrywam gałązkami sosny. --

 • Re: okrywanie roślin za zimę

  Okrywanie zależy nie tylko od rośliny ale i od miejsca w którym rośnie tzn. mikroklimatu bardzo lokalnego. Lepiej zimują rośliny w zacisznych miejscach lekko ocienionych tam gdzie długo leży śnieg i nie ma drastycznych zmian temperatur dzień-noc niż na słonecznych południowych rabatach. Lepiej

 • Re: okrywanie roślin za zimę

  Ja również owijam włókniną - na szczęście mam tylko kilka egzemplarzy, które tego wymagają. Tak jak Ty używam sznurka + zwykłych zszywek - pomagają mi dobrze zabezpieczyć roślinę. -- Prywatna strefa relaksu we własnym ogrodzie

 • Kwiaty i rośliny wodne zimą w Lublinie

  Cześć, studiuję w Lublinie i potrzebuję do projektu zdjęć wodnych roślin i kwiatów. Czy jest miejsce w Lublinie gdzie mogłabym sfotografować takie rośliny? Zastanawiam się czy ogród botaniczny ma miejsce, w którym zimą jest może jest docieplone oczko wodne. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Rośliny z Ikei

  Czy kupujecie rośliny w Ikei. Ceny są bardzo rozsądne, ale czy takie rośliny wytrzymają w mieszkaniu? Raz kupowałam storczyka w Leroy Merlen i zdechl mi po miesiącu , czy warto kupować rosliny w sklepach budowlanych czy raczej kupujecie w kwiaciarni?

 • Rośliny do łazienki

  Mam duże okno w lazience, ale od strony północnej. Jest tam oczywiście ciepło i wilgotno. Jakie rośliny dobrze się czują w waszych lazienkach oprócz storczyków oraz paproci, ktore już mam i polecam.

 • Do ogrodniczek co to za roślina

  Niewielka roślina z charakterystycznymi jakby aksamitnymi pozwijanymi kwiatami, zwykle czerwonymi czy pomarańczowymi (przynajmniej takie widziałam)?

 • Co to za roślina, pomożecie?

  Czy kojarzycie może tę roślinę (nie chodzi mi o cynie, tylko o te białe i różowe kwiaty z pierwszego planu)? Byłabym wdzięczna za pomoc? -- Żeby dojść do źródła, trzeba iść pod prąď