Rzucam temat. Trochę po obejrzeniu Nieba, troche po własnych obserwacjach. Chociaż to chyba w pl rzadkie zawsze żyłem bez wiary religijnej. Ani ja ani żadne z rodzeństwa nie zostaliśmy nawet ochrzeni nie mówiąc o jakimkolwiek praktykowaniu. O katolicyzmie wiem z polskiego i przede wszystkim historii
Tak na siebie patrząc to jestem antychrystem. Podziwiam ludzi, którzy naprawdę wierzą. Nie odwalają zdrowaśki, ale wierzą. Tak się ułożyło w mym życiu, że prócz 16 spraw sądowych nie mam problemu. Te sprawy odeszły już w zapomnienie. Sporo kosztowały mnie zdrowia ale było warto. Pojawiła się wiara w
Pytanie, czy terapia da się pogodzić z wiarą/religia? Chodzi mi o to, że często widzę rozbieżności w podejściu terapeutycznym a.podejsciu z punktu widzenia wiary na rozne kwestie np. poczucia winy, wstydu, poczucia własnej wartości, dbania o siebie itp. Nie ukrywam, że liczę na odpowiedź od Afq
- faktycznie we młodzi na zachodzie chcą więcej wiary
Dla mnie wiara to wiara. Wiara w takim kontekście nie jest kwestią poglądów, deklaracji, przyjęcia takich czy innych prawd/stwierdzeń/określeń jako prawdziwe. Wiara wówczas jest charakterystyką życia, postawy, zachowania się i działania. Także względem P Boga. Także względem ludzi. Także względem
boggi_dan napisał: > Dla mnie wiara to wiara. Wiara w takim kontekście nie jest kwestią poglądów, de > klaracji, przyjęcia takich czy innych prawd/stwierdzeń/określeń jako prawdziwe. > Wiara wówczas jest charakterystyką życia, postawy, zachowania się i działania. > Także względem P Boga. Także
a ja straciłem.. została mi już tylko wiara w Biga
a_iii_ty napisał: > Ze zyjemy tylko raz, pomijajac juz fakt, ze mozemy zyc jednoczesnie w wielu wymiarach, jest tak prymitywna gratulujemy wiary w wielowymiarowosc. - nie kazdy (niestety) ma szczescie jej dostapic.
jan_stereo napisał: > Nie wierze w opowiesci o budowie bomb atomowych przez Iran jako powod tych napasci. a ja wierze. Koree pln. malo kto poderzewal o budowe bombek "A" a jednak to sie im udalo. Iran jest na tym samym poziomie - co Korea pln. 10 lat temu. to byl ostatni moment - by ten program
Porozmawiajmy o wierze katolickiej. Czy kierujecie się w swoim życiu dekalogiem? Dążycie do świętości? Skąd pytanie? Często na tym forum pada zarzut, że bez wiary człowiek żyje bez wartości. Żyjecie wartościami KK?