Więcej o:

wiara

Wypowiedzi na forum o:

wiara

 • Czym jest dla was wiara? Pozwala wam być lepszymi

  Czym jest dla was wiara w Boga? Pozwala wam być lepszymi ludźmi? No i co powinien dla społeczeństwa komunikat: jestem wierząca i praktykująca?

 • Wiara jako rozum czy wiara w kłamstwo?

  kłamstwo do cnoty nadając mu najwyższy walor poznawczy, uznając je za dogmat, tabu, sacrum oraz prawdę niepodważalną, absolutną i ostateczną. Dowodem na to jest ustanowienie specjalnej nagrody Templetona , czyli tzw. kościelnego Nobla, za okłamywanie ludzi przez sklerykalizowanych naukowców za

 • Czym się różni wiara w Boga od wiary w krasnoludki

  Czym się różni wiara w Boga od wiary w krasnoludki?

 • Re: wiara nie jest kwestią woli

  arthwen napisał(a): > Ani chybi bóg ją wysikuje :P Albo gorzej. > Ale co do wydawania się, to jednak tobie. Boska łaska wiary jest tak samo realn > a jak dowolny bóg w całej historii ludzkości. Ale wątek jest o wierze w Boga, a nie o wiedzy, czy Bóg realnie istnieje.

 • Jak głęboka powinna być wiara

  Moje przemyślenia są takie, że nie ma powodu wiary pogłębiać. Wiara jest potrzebą, mniejszą, większą, u niektórych w ogóle nie występuje. Należy ją tylko zaspakajać (w dowolny sposób), ale jej nie stymulować, bo to prowadzi do poczucia winy.

 • Re: Czym jest dla was wiara? Pozwala wam być leps

  kropkacom napisała: > Lepsza w znaczeniu czy dzięki wierze jesteś lepszym człowiekiem, dobrym. Do tego by byś dobrym człowiekiem potrzebna jest nieustająca praca nad sobą, nie wiara. Natomiast wiara może w takiej pracy pomagać, jednak jej nie zastąpi.

 • Re: Czym jest dla was wiara? Pozwala wam być leps

  czanka napisała: > Wiara w Boga, jak wiadomo, jest łaską. Czyli nie jest kwestią ludzkiego widzimisię/rozumu. W każdej chwili może być dana, albo zabrana. :D :D :D Sama to wymyśliłaś czy gdzieś takich głupot uczą? Jaką wiarę wyznajemy, to głównie zależy od tego w jakiej rodzinie się urodziliśmy.

 • Re: Czym jest dla was wiara? Pozwala wam być leps

  tylko to działa tylko dlatego, że wierzysz. a wiara to uczucie a nie nic racjonalnego. jak przestajesz wierzyć to ta modlitwa czy cokolwiek przestaje mieć sens samo z siebie. a wiary nie da sie wymusić. można wymusić posłuszeństwo, obrządkowość ale nie uczucie - wiarę.

 • Re: wiara nie jest kwestią woli

  I możesz sobie wierzyć w dowolne rzeczy. Nawet, że istnieje coś takiego jak łaska wiary ;) Tym niemniej jest to dokładnie tak samo realne ;)

 • Re: Czym jest dla was wiara? Pozwala wam być leps

  wiara to wiara, nie da sie udowodnic istnienia boga. Równie dobrze mozna wierzyć w Latającgo Potwora Spaghetti, była taka partia ongis. Problem polega na tym, ze zbudowano na tym osobne państwo, ktore nieźle sie obławia na wyznawcach (i nie-wyznawcach, jak teraz u nas), od setek lat. A i ma zbrodnie