Jak prać płaszcz z alpaki? Trzymaj się tych zasad, a będzie ci służyć przez wiele sezonów

Jak czyścić płaszcz z wełny z alpaki? Odzież wykona z tego materiału, jest miękka i ciepła. Jak ją prać, aby jej nie zniszczyć? Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, czy możesz włożyć ubrania z alpaki do pralki. Podpowiadamy, jak prawidłowo suszyć odzież, aby móc cieszyć się nią przez wiele lat.

Płaszcz z wełny alpaki doskonale sprawdzi się jako okrycie wierzchnie w okresie jesienno zimowym. Nie tylko wspaniale się prezentuje, ale też jest bardzo ciepły. Płaszcze z alpaki są niestety kosztowne, dlatego bardzo ważne jest, aby prawidłowo o niego dbać i nie narazić je na zniszczenia. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak prać płaszcz z alpaki? Czego lepiej nie robić? 

Wełna z alpaki jest bardziej odporna na zabrudzenia niż owcza, jednak mimo to dochodzi do zanieczyszczenia materiału. Jak go prać, aby nie zniszczyć ubrania? Okazuje się, że płaszcz z alpaki można prać w pralce przy użyciu odpowiednich detergentów oraz ustawiając odpowiedni program, przeznaczony do czyszczenia odzieży wykonanej z wełny. Mimo to producenci podkreślają, że bezpieczniej jest prać odzież wykonaną z alpaki ręcznie

Jak prać alpakę? Instrukcja krok po kroku 

Płaszcz z alpaki powinien być prany jak najrzadziej, a drobne plamy należy usuwać podczas miejscowego czyszczenia. Jeśli chcesz odświeżyć ubranie, możesz oddać je do pralni chemicznej lub wyprać ręcznie. Jak to zrobić?  Wystarczy napełnić wannę lub dużą miskę wodą o niskiej temperaturze, nie powinna przekraczać 30 stopni. Na początku płaszcz musi dobrze nasiąknąć wodą, kolejnym krokiem będzie dodanie do niej odpowiedniego detergentu przeznaczonego do prania wełny z alpaki. Ugniataj płaszcz w wodzie z detergentem, jednak pamiętaj, aby nie pocierać materiału. Następnie wypłucz płaszcz. Nadmiar wody, który pozostał po płukaniu, odsącz przy użyciu ręcznika. Płaszcz susz na płasko.

Jak prać wełnę merino? O tym należy pamiętać 

Wełna merino to doskonały materiał na szaliki, czapki, rękawiczki czy swetry. Odzież wykonana z tego rodzaju wełny jest bardzo miękka, ciepła, a przy tym przewiana. Jak należy czyścić ubrania z wełny merino? Można ją prać ręcznie lub w pralce, jednak należy ustawić odpowiedni program i sięgnąć po dedykowane tej wełnie detergenty. Pranie należy ustawić na maksymalnie 30 stopni i prać w programie delikatnym lub przeznaczonym do czyszczenia odzieży wykonanej z wełny. Następnie susz ubrania na płasko, najlepiej połóż je na ręczniku rozłożonym na suszarce do prania

Więcej o: