Pielęgnacja draceny może być bardzo prosta! Wystarczy ten domowy nawóz, a będzie rosła jak szalona

Czego potrzebuje dracena? Jej uprawa wcale nie jest trudna, o ile poznasz kilka trików. Choć jej wygląd jest nieco egzotyczny, to pielęgnacja draceny nie odbiega zbytnio od pielęgnacji tradycyjnych roślin. Kluczowy jest domowy nawóz, który wykonasz w mig!

Z draceną poradzą sobie nie tylko zagorzali miłośnicy roślin doniczkowych, ale również osoby rozpoczynające swoją przygodę z hodowlą tych zielonych przyjaciół. Nie wymaga ona specjalnego traktowania, wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych i sprawdzonych metod. Okazuje się również, że jest pewien trik, który spowoduje, że uzyskasz genialny domowy nawóz!

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o dracenę? Istotna jest odpowiednia temperatura i światło

Zanim wrócisz do domu z draceną, powinieneś przemyśleć gdzie ją postawisz. Odpowiednie światło to klucz do jej prawidłowego wzrostu. Te rośliny uwielbiają rozproszone światło i są bardzo wrażliwe na bezpośrednie promienie słoneczne, ponieważ ich liście mogą ulec poparzeniu. Taka sytuacja negatywnie wpłynie na ich rozwój oraz piękny wygląd. Wszelkie kąty i zacienione miejsca w mieszkaniu także nie będą dobrym wyborem.

Dracena stworzona jest do fukcjonowania w temperaturze pokojowej. Zimą należy jednak nieco odsunąć ją od kaloryfera, aby zapewnić jej niższą temperaturę, lecz nie mniejszą niż 18 stopni Celsjusza. 

Ciekawostki o chomikach. To warto wiedzieć o tych uroczych zwierzętachCiekawostki o chomikach. To warto wiedzieć o tych uroczych zwierzętach

Podlewanie draceny. Ze zasady mogą okazać się kluczowe

Dracena należy do roślin, które uwielbiają wodę i potrzebują jej sporo. Podlewaj ją często i obficie, najlepiej 1-2 razy w tygodniu. Sprawdzaj, czy w jej podstawce nie zalega zbędna woda, gdyż może ona doprowadzić do gnicia korzeni. Zima to okres spoczynku rośliny, więc warto ograniczyć jej podlewanie, lecz dbać o to, aby gleba cały czas była wilgotna. W związku z naturalnym występowaniem, dracenie będzie sprzyjać duża wilgotność powietrza, dlatego regularnie spryskuj jej liście wodą. Pamiętaj, aby regularnie oczyszczać ją z kurzu - najlepiej zwilżoną ściereczką.

Udekoruj dom na karnawał.Dodatki na karnawał! Wyjątkowe dekoracje do 10 zł z Homla, Lidl i Dealz

Jak prawidłowo pielęgnować dracenę? Świetnie sprawdzi się domowy nawóz 

Poza odpowiednim miejscem dla rośliny i jej regularnym podlewaniu, istotne jest także stosowanie nawozów. Aby ograniczyć używanie gotowych preparatów sklepowych, które często kosztują krocie, warto wykorzystać produkty codziennego użytku. Nawóz z fusów po kawie dostarczy roślinie odpowiedniej dawki substancji odżywczych i zadba o prawidłowe pH gleby. W litrze wody należy rozpuścić łyżeczkę zmielonych fusów po kawie i taką mieszanką podlać rośliny. Nawóz najlepiej stosować raz na miesiąc. 

Więcej o: