Tłuste plamy na ubraniach. Oto kilka sprawdzonych, domowych metod, jak je usunąć

Spotkanie na obiedzie z przyjaciółmi zakończyło się tłustą plamą na ulubionej bluzce? Głowa do góry, nie musisz spisywać jej na straty. Istnieją szybkie i co najważniejsze proste sposoby, które pozwolą ci pozbyć się nieestetycznych zabrudzeń z odzieży.

Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś ubrudzić ubranie podczas jedzenia. W takich sytuacjach naszym pierwszym instynktem jest zazwyczaj sięgnięcie po odplamiacz do prania i od razu włączyć pralkę. istnieje jednak szybsze, prostsze i mniej chemiczne rozwiązanie na pozbycie się tłustych plam.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szybkie sposoby na pozbycie się tłustych plam. Domowe produkty

Chyba najlepszym sposobem na pozbycie się tłustych zabrudzeń jest sok z cytryny. Wystarczy natrzeć nim dokładnie plamę i później zanurzyć zabrudzoną odzież w gorącej wodzie. Innym równie skutecznym sposobem jest sól. Wystarczy garść soli pozostawić na 10 minut na plamie, a następnie zanurzyć ją w wodzie z detergentem do prania. To proste sposoby na to, by cieszyć się czystymi ubraniami. Kolejnym świetnym odtłuszczaczem jest ocet. W tym przypadku wystarczy polać nim zabrudzony obszar, przetrzeć to miejsce wacikiem i pozostawić na około pół godziny. Później ubranie wystarczy wypłukać pod ciepłą wodą i gotowe.

Prosty trik na żółte plamy z potu. Koszula bez brudu

Przed wrzuceniem koszulki bądź koszuli z nieestetycznymi, żółtymi plamami po pocie do prania warto zastosować domowy sposób. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka produktów, które są w praktycznie każdym domu. Potrzebować będziemy: ocet, cytrynę i sodę oczyszczoną. Do małego pojemnika wlewamy ocet, dolewamy do niego wyciśnięty sok z cytryny i wsypujemy jedną łyżeczkę sody oczyszczonej. Składniki należy dokładnie wymieszać i przy pomocy łyżki rozsmarować powstały preparat na plamy, których chcemy się pozbyć. Całość należy zostawić na około 15 minut i po tym czasie energicznie pocierać. Następnie wystarczy opłukać odzież pod zimną wodą i wyprać w pralce. Dzięki temu możemy się cieszyć koszulą bez brzydkich, żółtych plam.

Więcej o: