Poznaj najlepsze sposoby na pozbycie się ziemiórek. Kup ten produkt w aptece, kosztuje grosze

W mieszkaniu pojawiły się małe muszki, których nie możesz się pozbyć? Poznaj nasze skuteczne i niezawodne sposoby na walkę z muchówkami z rodziny ziemiórkowatych. Jak pozbyć się ziemiórek? Jakie są domowe sposoby na ziemiórki? Dowiesz się, czytając nasz tekst.

Ziemiórki to małe muszki, które na początku mogą nie sprawiać aż tak wielkiego problemu. Niestety, gdy ich ilość z każdym dniem będzie coraz większa, zauważysz, że owady te źle wpływają nie tylko na komfort życia, ale też na rośliny w domu. 

Zobacz wideo Nie wiesz, jak pozbyć się osadu z wazonu? Mamy na to dwa skuteczne myki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym są ziemiórki? Wiele osób myli je z innymi owadami

Ziemiórki to małe czarne owady, które są najczęściej mylone z muszkami owocówkami. Owady pojawiają się w domach w okresie jesienno-zimowym. Larwy ziemiórek są tak małe, że prawie niedostrzegalne, ich ciało jest przezroczyste, a wylęgają się po około 10 dniach. Ziemiórki można spotkać najczęściej przy roślinach, a dlaczego tak się dzieje? Ziemiórki szukają wilgotnych miejsc, a takie znajdują się w doniczkach roślin, szczególnie jesienią i zimą. To właśnie stąd pobierają potrzebne do przeżycia materiały organiczne, ale tym samym szkodzą roślinom.

Jak pozbyć się ziemiórek? Idź do apteki

Jednym z lepszych sposobów na pozbycie się ziemiórek jest skorzystanie ze znanego produktu z apteki, a dokładnie wody utlenionej. Wystarczy, że przygotujesz roztwór na bazie zwykłej wody i wody utlenionej. Wodę z kranu wymieszaj z wodą utlenioną w proporcji 1:4. Tak przygotowaną miksturą podlej roślinę zaatakowaną przez ziemiórki.

Domowe sposoby na ziemiórki. Te produkty szybko je zwalczą

Jednym ze sposobów na ziemiórki jest skorzystanie z czosnku, a dokładnie stworzenie naparu. Rozgniecioną główkę czosnku zalej wrzątkiem i odczekaj, aż ostygnie. Następnie dolej litr wody i podlej roślinę z ziemiórkami. Drugim równie dobrym sposobem jest cynamon na ziemiórki. Około 20 kropel olejku cynamonowego, wlej do szklanki ciepłej wody i wymieszaj. Całość przelej do butelki z atomizerem i spryskaj roślinę. 

Więcej o: