Domowe produkty pomagające w pielęgnacji auta. Wystarczy jedynie pasta do zębów i pianka do golenia

W domu można znaleźć wiele rzeczy, które poza swoim oryginalnym przeznaczeniem mogą przydać się w innych dziedzinach. Soda oczyszczona jest świetną pomocą przy sprzątaniu. Są produkty, które pomogą w pielęgnacji samochodu. Do czego, jak i co użyć w celu utrzymania auta w salonowym stanie?

Codzienna pielęgnacja samochodu, może być bardzo kosztowna. Istnieją jednak proste, domowe sposoby, które pozwolą na skuteczne zadbanie o auto a przy okazji pozwolą zaoszczędzić. Wszystko czego będziemy potrzebować znajduje się w naszej łazience. Jak więc pielęgnować samochód dostępnymi w domu produktami?

Zobacz wideo Fiat Ducato został odnaleziony po kilkunastu godzinach od zgłoszonej kradzieży

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pasta do zębów pomocą w pielęgnacji. Jak jej używać?

W starych samochodach częstym problemem są zmatowiałe klosze reflektorów. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale przede wszystkim mogą stanowić zagrożenie przez to, że przepuszczają mniej światła. Są przypadki, że stanowią one podstawę do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Koszt profesjonalnego polerowania wynosi około 100-150 złotych za sztukę. Jednak jeśli mamy odrobinę samozaparcia możemy to zrobić samodzielnie. Wystarczy pójść do łazienki i wziąć pastę do zębów i szmatkę. Nakładamy grubą warstwę pasty na klosz i wycierać. Po kilkunastu minutach tarcia powinny się pojawić pierwsze efekty. Pozostałości pasty przemywamy ciepłą wodą i gotowe. Reflektor powinien być bardziej przejrzysty.

Nie tylko do golenia. Pianka do samochodu

Innym produktem, który można wykorzystać do pielęgnacji samochodu, jest pianka na golenia, która ma wiele zastosowań. Można go wykorzystać do wyczyszczenia trudnych do usunięcia zabrudzeń na nadwoziu samochodu. Wystarczy położyć na takie miejsce odrobinę pianki i odczekać chwilę i delikatnie przetrzeć zabrudzone miejsce. Jeśli na tapicerce pojawiły się trudne do usunięcia plamy od jedzenia lub napojów, pianka do golenia pomoże je usunąć. Na początek trzeba zetrzeć wierzchnią warstwę zabrudzenia, a następnie położyć w to miejsce na kilka minut trochę pianki i miękką gąbką pocierać powierzchnię. Po około minucie można namoczyć gąbkę w ciepłej wodzie i zmyć nadmiar pianki. Przyda się również do pozbycia się problemu zaparowanych szyb, wystarczy nanieść odrobię kosmetyku i wetrzeć go w całą powierzchnię szyby od środka auta. Po wypolerowaniu ręcznikiem papierowym do sucha problem powinien ustąpić.

Więcej o: