Domowy sposób na oszronione szyby. Posmaruj je tym warzywem, a skrobaczka będzie niepotrzebna

Co zrobić, żeby szyby w samochodzie nie zamarzały od środka? To pytanie zadaje sobie wielu kierowców, kiedy za oknem temperatura spada poniżej zera. Skrobania szyb można uniknąć, stosując ten jeden trik. Wystarczy posmarować szybę samochodu popularnym warzywem, które kosztuje kilka groszy.

Skrobanie szyby samochodowej o poranku to czynność, której nie znosi większość kierowców. Na szczęście dzięki temu prostemu trikowi stanie się to przeszłością.

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kable rozruchowe – czy wiesz, jak poprawnie ich używać?

Jak pozbyć się szronu z przedniej szyby samochodu? Wystarczy użyć jednego warzywa

Wystarczy, że sięgniesz do spiżarni lub szafki kuchennej i wyciągniesz z niej jedno z najbardziej lubianych warzywa, czyli ziemniaka. Należy przekroić go na pół, a następnie posmarować nim przednią szybę samochodu. Dzięki temu lód nie będzie się tak łatwo na niej osadzać. Z rana wystarczy jedynie przetrzeć szybę wycieraczkami. Ziemniakiem możesz posmarować także boczne szyby, jednak wówczas trzeba przetrzeć je szmatką przed drogą. Okazuje się, że nie to nie jedyne warzywo, które pomoże nam uniknąć porannego skrobania szyb. Podobnie zadziała posmarowanie szyb połówką cebuli.  

Domowy sposób na zamarznięte szyby w aucie. Ten trik jest niezawodny

Jeśli zapomnisz posmarować szybę ziemniakiem i rano zobaczysz, że mróz skuł auto, to warto sięgnąć po domowy odmrażacz do szyb. Jego przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy, że wymieszasz ze sobą w proporcji 1:1 wodę oraz alkohol (najlepiej sprawdzi się bezbarwny denaturat). Następnie roztwór przelej do butelki z atomizerem. Kiedy na szybach pojawi się szron i śnieg wystarczy, że je spryskasz i odczekasz chwilę, a lód się rozpuści.  

Mandat za nieodśnieżony samochód. To może słono kosztować

Kierowcy, którzy nie odśnieżą prawidłowo swojego samochodu, mogą zostać ukarani mandatem. Art. 66.1 ustawy Prawa o ruchu drogowym mówi, że pojazd, który porusza się po drogach, musi być zbudowany, wyposażony i utrzymany w taki sposób, aby nie zagrażał bezpieczeństwu osób, które nim podróżują oraz pozostałym uczestnikom ruchu. Asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie przekazała, że mandat za poruszanie się nieprawidłowo odśnieżonym pojazdem może wnieść nawet trzy tysiące złotych

Więcej o: