Pobiła rekord Polski. W ciągu 22 lat ukończyła blisko 30 kierunków studiów i nie zwalnia tempa

Pod koniec 2022 roku padł rekord Polski i to nie byle jaki. Dr Dorota Zwierzyńska-Symonajc ukończyła 28 kierunków studiów, dzięki temu została najlepiej wykształconą osobą w kraju. Mimo to nie zwalnia tempa i nie opuszcza uczelni. W ciągu kilkudziesięciu lat nauki została m.in. magistrem prawa.

Dr Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc urodziła się w Białymstoku w 1976 roku. Rekordzistką Polski pod względem największej liczby ukończonych kierunków została 30 grudnia 2022 roku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy polskie szkoły powinny uczyć obsługi broni? Pytamy posłankę Dziemianowicz-Bąk

Rekordzistka Polski ukończyła 28 kierunków studiów. Pierwszy tytuł naukowy otrzymała w wieku 24 lat

Po raz pierwszy tytuł magistra otrzymała w wieku 24 lat. Została wówczas absolwentkom filologii polskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. To był dopiero początek. Później ukończyła kolejne 27 kierunków i nadal studiuje. Do tego czasu Polka otrzymała 10 dyplomów ukończenia studiów z tytułem magistra, dokument ukończenia studiów licencjackich oraz 17 dyplomów ukończenia studiów podyplomowych. Co więcej, uzyskała także tytuł doktora oraz ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Olsztynie.

Co studiowała rekordzistka. Na liście m.in. prawo, psychologia i filologia angielska 

Dr Zwierzyńska-Symonajc bez wątpienia jest osobą żądną wiedzy i prawdziwą humanistką. Co studiowała rekordzistka? Tytuł magistra otrzymała po ukończeniu studiów z: psychologii, socjologii, pedagogiki, prawa, kryminologii, bezpieczeństwa wewnętrznego, administracji, filologii polskiej, filologii angielskiej oraz filologii rosyjskiej. 

Na tym jednak nie koniec, bo w ciągu 22 lat ukończyła także 17 kierunków studiów podyplomowych na kierunkach: seksuologia kliniczna, psychologia transportu, negocjacje i mediacje, dietetyka, socjoterapia, terapia pedagogiczna, doradztwo zawodowe, kryminalistyka w procesie karnym, bezpieczeństwo antyterrorystyczne, dziennikarstwo, bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, nauczanie filozofii i etyki, zarządzanie zasobami ludzkimi z elementami coachingu menedżerskiego, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, zarządzanie i administracja, kadry i płace w praktyce organizacji, rachunkowość i controlling finansowy.

Więcej o: